Çok istasyonlu VHF telsizler

Çok istasyonlu VHF telsizler

Karmaşık ıvır zıvırları bir kutuda toplayan ve tüm kontrolleri ahizede olan kara kutu VHF telsizler yeni bir buluş değil. Ve aslında birden fazla el ünitesi bağlama olanağı da özgün bir özellik değil. Ancak bu cihazdaki ilginç nokta bu el ünitelerinin sabit dahili haberleşme sistemlerinde olduğu gibi birbirleriyle haberleşme için kullanılabilmesi.

I-com çok istasyonlu telsizleri iki modelde sunuluyor.
I-com çok istasyonlu telsizleri iki modelde sunuluyor.

Böylece bir üniteyi dümene koyacağınız neredeyse kesin, ancak sonra bir tanesini kıç güverteye, belki de bir diğerini mürettebat kamarasına koyabilirsiniz. Tüm bu bölgeler VHF telsizi doğrudan kullanabiliyor ve mürettebat bunlar aracılığıyla aralarında konuşabiliyor.

I-COM’un her iki telsiz modeli de standartta tek bir el ünitesiyle geliyor, ancak M510BB size iki ilave istasyon bağlama şansı sunarken, daha ucuz model M410BB yalnızca bir ilave istasyonla sınırlı. Tüm el üniteleri ICOM’un mikrofon ızgarasından suyu uzaklaştırarak optimal ses netliğini koruyan AquaQuake tahliye fonksiyonunu sunuyor.

Dahili GPS nerede olduğunu bilmek için ayrı bir GPS’e bağlanmaya gerek kalmadan, tek tuşla acil durum çağrıları da içeren Klas D DSC (dijital seçmeli çağrı) yeteneği sağlıyor. Ancak doğal olarak cihaz NMEA 2000 ve NMEA 0183-HS bağlantıları üzerinden diğer seyir cihazlarına bağlanabiliyor. telsan.com