De Antonio Yachts – D28 Formentor

De Antonio Yachts – D28 Formentor

Seat, sportif kimliğini, ruhunu ve DNA’sını vererek oluşturduğu yeni markası Cupra’nın ilk modelleriyle 2018 yılında Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıktı. Türkiye yollarında da yerini alan İspanyol marka, ilk olarak Cupra Fomrnetor modelini beğeniye sundu.

Otomobil sektöründeki deneyimini farklı alanlarda da kendine özgü tasarımlarıyla sürdürmek isteyen marka, bu doğrultuda ilk işbirliğini İspanyol De Antonio Yachts ile yaptı. Tasarım ve mühendislik çalışmaları tamamlanan ilk model D28 Formentor geçtiğimiz günlerde suya indirildi.

CUPRA De Antonio Yachts D28 Formentor
CUPRA De Antonio Yachts D28 Formentor

 

8.49 metre boyundaki yat Cupra D28 Formentor‘un ikonik öğelerinden ve renklerinden esinlenilerek tasarlanmış. Maksimum 400hp gücünde makinelerle donatılabilen modelin tam yolda rahatlıklar 40 knot sürate ulaşacağı belirtiliyor. Günübirlik seyirler için tasarlanan model yüksek borda yapısı, derin V gövdesi ve yatı çevreleyen geniş yürüme yollarıyla güven veriyor. Petrol mavisi gövde rengi, bakır tonlu kaplamaları ve siyah keskin hatlı karbon fiber detaylarıyla oldukçu dikkat çekici bir tekne yaratılmış. Modelin kıç tarafında üç kişilik güneşlenme minderleri, havuzluktaysa karşılıklı geniş oturma grubu ve katlanır yemek masası yer alıyor. Teknenin 10 kişilik misafir kapasitesi bulunuyor.

Cupra CEO’su Wayne Griffiths‘e yeni projeyle ilgili düşünceleri sorulduğunda; Cupra’nın bir otomobil markasından daha çok bir yaşam tarzı olduğunun altını çizerek eşsiz deneyimler yaşamak isteyen tekne tutkunları için De Antonio Yachts ile işbirliği yaptıklarını ve Cupra Formentor VZ5’tan ilham alan D28 Formentor modeliyle iki markanın sürdürülebilir mobiliteye bağlı ilk tekneleri olduğunu ve şimdiden gelecek yıl için yeni bir e-HIBRID model yaratmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.
İLETİŞİM: deantonioyachts.com