Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası sona erdi

Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası sona erdi

Bu yıl 11’incisi 2-3 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’na 26 kadın yelken ekibi katıldı.

Yazı/Fotoğraflar: Osman UĞUR

Bu yıl 11.si yapılan Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’na 26 kadın yelken ekibi katıldı. “İyiliğe Yelken Açıyoruz” sloganıyla 2-3 Eylül tarihleri arasında yapılan yarışlarda iki şamandıra, bir coğrafi rota uygulandı.

2 Eylül’de yapılan şamandıra yarışında Kınalıada açıklarında demirli Komite Teknesi ile Caddebostan kıyısının açıklarına atılan şamandıraları iki tur dönen filo 17 knot esen rüzgarla yarışı bitirdiler.

3 Eylül günü ise Kalamış Koyu ile Adalar parkuru arasındaki rota için parkura çıkan ekiplerden Tüpraş Yelken Takımı antreman sırasında direk kırıp yarışa katılmadı. 17 knot esen rüzgarda yelken yapan kadın ekipler İstanbul parkurunda bir kadın trofesinin olması içinde örnek oldular.

IRC I’de Borusan Racing, IRC II’de Eti Yelken, IRC III’de Eker Sailing, IRC IV’te Samsun Yelken Spor Kulübü, Destek’te İstanbul Üniveristesi Yelken Takımı birinci oldu. Overall sonuçlarda IRC I-II’de Eti Yelken, IRC III-IV’te Eker Sailing takımları liderliği aldılar.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.