Fişek gibi yarış

Fişek gibi yarış

BAUISC Spring Trophy’nin ilk etabı olarak gerçekleşen Fişekhane Sailing Cup, bu yıl 26 Mart’ta İstanbul’un kültür-sanat, gastronomi ve iyi yaşam alanı Fişekhane’de gerçekleşti.

İstanbul yarış parkurunda ilk yarış BAUISC İlkbahar Trolesi’nin bir ayağı olan “Fişekhane Sailing Cup” ile 26 Mart’da başladı. Cumartesi günü Zeytinburnu açıklarına kurulan yarış parkurunda 8-10 knot esen havada 47 tekne mücadele etti.

Sabah saatlerinde 3-4 knot esen rüzgâr kaygıları arttırsa da Somer Büyükakkuş yönetimindeki yarış komitesi uygun rüzgara parkuru kurunca yelkenliler yarış boyunca Fişekhane sahilini süsledi.

BAUISC’nün tecrübeli yarış organizatörlerinin de denizden takip ettikleri İlkbahar Trofesi’nin ilk ayağı Fişekhane Sailing Cup’ta en hızlı teknelerin yarıştığı IRC 0 sınıfında uzun bir aradan sonra parkura çıkan Asterisk ekibi (Hasip Gencer/Baran Öneren) birinci oldu.

Yarış süresince yüksek temponun bir an bile düşmediği yarışın ödül törenine kalabalık bir yelkenci grubu katıldı. Törende IRC 3 sınıfı kazananlarına ödüllerini fotoğraf editörümüz