Hallberg-Rassy 50

Hallberg-Rassy 50

Hallberg Rassy 50

German Frers imzası taşıyan yeni Hallberg-Rassy 50, yaşam ve depolama alanları için çok daha fazla hacim sunan gövde formu, daha uzun su hattı ve kıçtaki artırılmış genişliğiyle daha yüksek sürat ve daha fazla stabilite vadediyor.

Rassy’nin yeni jenerasyon çift dümen palalı tasarımlardan beşincisi olan ve dört gözle beklenen yeni Hallberg-Rassy 50 ’nin deneme seyirleri biz aralık sayısı için baskıya girerken yapılıyordu ve bunlar da yayınlanan ilk seyir fotoğrafları. Frers’in yeni gövde formu yaşam ve depolama alanları için çok daha fazla hacim sunuyor ve daha uzun su hattı ile kıçtaki artırılmış genişlik daha yüksek sürat ve daha fazla stabilite sağlıyor. Düğmeler ve blade ya da kendinden tramolalı floğun dahil olduğu direkten sarma yelkenlerle Rassy’nin bir kez daha az sayıda kişiyle kolayca idare edilebilecek bir tekne tasarladığını görüyoruz.

İlk teknenin cruising cephanesinde yeni bir silahı var: Karbon sarmalı bir direk ve karbon bumba. Magnus Rassy bu segmentteki pek çok müşterilerinin direkten sarmalı sistem kullandığını, bu nedenle 50ft ve üzeri modellerde bunun standart olduğunu belirtiyor. Ancak tersane, İsveçli Selden ile uzun süren araştırma ve konsültasyonlarının sonucunda ilk kez karbon seçeneğini sunuyor. Rassy, karbon bir tüpte arka kısmında açıklık olacak doğru profili geliştirmenin güç olduğunu söylüyor.

Alüminyum benzerlerinden yüzde 40 daha hafif olan direk geniş bir yelken başını ve tam kavise sahip bir anayelkeni alabilecek şekilde tasarlanmış. Magnus Rassy, “Bu büyük bir gelişme; tekne rüzgâra daha çok girebiliyor, daha az yatıyor, direğe daha az yük biniyor ve daha dengeli, çok daha iyi bir yelken deneyimi sunuyor,” diye ekliyor.

İçeride Halberg-Rassy’nin dünyaca ünlü stili ve ahşap işçiliğinin yanı sıra içine girilebilecek genişlikteki makine dairesi gibi güvenilir özellikleri dikkat çekiyor. Geri çekilebilir baş manevra pervanesi, 12kW jeneratör, elektrikli ocak, buzdolabı ve derin dondurucu ise standart.

İLETİŞİM: galipkaynaryachting.com

Hallberg Rassy 50 - Yerleşim PlanıÖZELLİKLERİ
GÖVDE BOYU 15.23m (50ft 0in)
EN 5.00m (16ft 5in)
DEPLASMAN 21 ton
TOPLAM YELKEN ALANI 131.5 m²
FİYATI 12 milyon 115 bin 200 İsveç Kronu (Güncel fiyat için firayla iletişime geçiniz.)