Jeanneau Yachts 60

Jeanneau Yachts 60

Philippe Briand tasarımı serinin yeni üyesi Jeanneau Yachts 60; yüksek stabilite sağlayan ters bodoslamalı gövde formu, çeneli gövde ve entegre cıvadra gibi özellikler taşıyor.

Jeanneau’nun yeni büyük tekne serisi, 10 yıl kadar önce Jeanneau Yachts 57 modelinin denize inişinden bugüne çok övgü aldı ve 2014 yılında bir 64ft model üretime girdi. Modeller alıcılara cazip bir süperyat özellikleri karışımını benzer boy diğer teknelerin yaklaşık yarı fiyatına sunuyor.

Serinin en yeni teknesi Jeanneau Yachts 60 yine bir Philippe Briand tasarımı. Tekne yüksek stabilite sağlayan ters bodoslamalı gövde formu, çeneli gövde ve entegre cıvadra gibi özellikler taşıyor. Yüksek bordalar yanında kıç tarafta yükseltilmiş havuzluk zemini kıç bölmelerde tavan yüksekliklerini artırıp hacim duygusunu güçlendiriyor ve dümenciye pruva yönünde daha açık bir görüş sağlıyor.

Artık baş tarafa geçiş için oturma yerleri üzerinden tırmanıp aşmak da gerekmiyor, yan güvertelerde bulunan hafif bir eğim her iki dümenin hemen dış tarafından başlıyor. Bu daha küçük Sun Odyssey modelleri 410 ile 440 üzerinde denenmiş ve kendini kanıtlamış bir fikir. Merkezden uzak bot garajı yaklaşık üç metrelik bir botu taşıyabiliyor.

Jeanneau Yachts 60 ‘ın iç mekan tasarımı, baş ve kıçta geniş süitlerden altı kamara versiyonuna kadar 19 farklı şekilde düzenlenebiliyor. Seçenekler arasında baş tarafı iki kamaraya bölen veya dakikalar içinde büyük bir çift kişilik yatak ve oturma yeriyle geniş bir süit yaratan kullanışlı opsiyonlar sunuluyor.

Mevcut tasarımlardaki doğal ışık devam ediyor. Geniş salon camları, çok sayıda güverte heçi ve borda camları sayesinde tüm mekânlar çok iyi aydınlatılıyor. Jeanneau kuzineyi ilk kez ön tarafta ana perdeye bitişik konumlandırarak salon hacimlerini vurgulamış. İç mekân mobilyaları için sınırlı seçenek mevcut, tik veya açık meşe seçilebiliyor. Ancak, döşemelikler için yarısı deri olmak üzere 10 farklı seçim sunuluyor ve ilave beş seçenek de kamaralar için geçerli.

İç yerleşim planlarında sunulan bu esneklik teknenin farklı kullanımlarına göre düzenlenebilmesinde de devam ediyor. Bunlar arasında bir havuzluk arkı, hardtop ve serpinti tentesine ilaveten bir dış mekân kuzinesi, çıkarılabilir iç istralya, sarma anayelken, bir “Akdeniz Spor” modeli ve uzun açıkdeniz seyirleri için geliştirilmiş bir model de bulunuyor. Jeanneau Yachts 60, 51ft ve 64ft arasındaki konumuyla seriyi tamamlıyor.
İLETİŞİM: topleisure.net

Jeanneau Yachts 60 profilTEKNİK ÖZELLİKLERİ
Tam boy 18.28m (60ft 0in)
En 5.20m (17ft 1in)
Deplasman 20 bin 170 kg (boş)
Toplam yelken alanı 131m2
Fiyat Firmayla iletişime geçiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.