“Vapur Kafeler” hizmete başladı

“Vapur Kafeler” hizmete başladı

İstanbul Şehir Hatları vapurlarının kafeleri yenilendi. “Vapur Kafeler” vapurların tarihi dokusuna uygun ve modern görünümleriyle hizmete başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Hatları vapurlarında yıllardır hizmet veren kafeleri, modernize etti ve vapurların tarihi dokusuna uygun bir tasarımla kullanıma açtı. Yolculuk keyfini artıracak şekilde vapur konseptine uygun olarak yeniden tasarlanan Vapur Kafelerin ilk sekiz tanesi 16 Temmuz’da hizmete girdi.

Her vapurda aynı kaliteyle hizmet sunulması amacıyla belirlenen menülerde; özel hazırlanmış çekirdeklerden öğütülen kahvelerle çay ve tostun yanı sıra, soğuk içecekler ve atıştırmalık paketli ürünler satılıyor. Tercihlere ve damak zevklerine uygun glutensiz ve vegan ürünlerin de yer alacağı Vapur Kafeler, sunacağı geniş ürün yelpazesiyle, bütün vatandaşlara ulaşmayı hedefliyor.

Vapur Kafelerde, Şehir Hatları için özel tasarlanan kırmızı çift çapalı yastık, baca kalemliği, defter setiyle ciltli ve ciltsiz olarak hazırlanan “Vapurlarıyla İstanbul” kitabı da yolcuları bekliyor.

Şehir Hatları, Vapur Kafeler için ilk kez sponsorluk anlaşmaları da imzalandı. Paşabahçe (Şişecam) Vapur Kafe çay bardakları sponsoru, Arzum ise Türk kahvesi makinesi destekçisi oldu.

İlk etapta, Beşiktaş 1, Fuat Sezgin, Moda, Nurettin Alptoğan, Göksu, Gümüşsu, Durusu, Küçüksu vapurlarında açılan Vapur Kafelerin kurulum işlemleri tamamlandıkça, seferdeki 25 geminin tamamında hizmetine sunulacak.