Tokyo 2020’de yelkende son durum

Tokyo 2020’de yelkende son durum

Tokyo 2020’de Ateş-Deniz Çınar kardeşler altıncı sıraya yükselirken, Dilara Uralp ve Onur Cavit Biriz sonrasında Ecem Güzel de olimpiyatlara veda etti.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yelken yarışları devam ediyor. Ülkemizi temsil eden olimpik yelkencilerimizden veda edenler ve yoluna devam edenler var. Ateş ve Deniz Çınar, Beste Kaynakçı ve Okyanus Arıkan, Alican Kaynar yoluna devam ederken, Dilara Uralp ve Onur Cavit Biriz’den sonra Ecem Güzel’in de olimpiyat macerası sona erdi.

30 Temmuz’da yapılan yarışlarda Laser Radial sınıfında yarışan Ecem Güzel dokuzuncu yarışını 27. sırada, onuncu yarışı 20. sırada bitirerek elde ettiği 172 net puanla Olimpiyat Oyunları’nı 20. sırada tamamladı.

Ateş ve Deniz çınar altıncı sıraya yükseldi.
Fotoğraf: © Sailing Energy / World Sailing

Çınar kardeşler yükselişte

470 Erkekler sınıfında mücadele eden Ateş – Deniz Çınar kardeşler beşinci yarışı 2. sırada, altıncı yarışı 10. sırada tamamlayarak 31 net puanla 6. sıraya yükseldi.

470 Kadınlar sınıfında yarışan Beste Kaynakçı-Okyanus Arıkan beşinci yarışı 12. sırada, altıncı yarışı 14. sırada tamamladı. Kaynakçı ve Arıkan 80.1 puanla 18.sırada yer alıyor.

Finn sınıfında mücadele eden Alican Kaynar ise bugün dördüncü gün yarışlarını tamamladı. Kaynar yedinci yarışta 7. sırada yer alırken sekizinci yarışında sarı bayrak görmesi sebebi ile yarışı tamamlayamadı. Kaynar, elde ettiği 51 net puanla 8. sırada yer alıyor.

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda yelken yarışları yarın devam edecek.