İSTMARİN’den yeni karapark

İSTMARİN’den yeni karapark

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, Marmara Boat Show Fuarı’nda İSTMARİN markasının yeni projelerini ve Maltepe’de yeni açılan 100 teknelik karaparkı tanıttı.

Marmara Boat Show Fuarı, 18-26 Eylül tarihleri arasında Pendik MarinTurk İstanbul City Port’ta hem karada hem denizde düzenlendi. Deniz araçları, ekipmanları ve aksesuarlarının yanı sıra kamp ürünleri ve karavanların sergilendiği fuara sektör temsilcileri de katıldı. İSPARK da fuarda yer alan temsilcilerden biriydi. İSTPARK fuarda İSTMARİN markasının yeni projelerini tanıttı.

İSPARK’tan yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, deniz ulaşımına uygun kıyılarda ve koylarda yeni marina alanları oluşturarak sistemli ve modern tekne bağlama yerlerini hizmete açmak amacıyla çalışmalarına devam ettiği belirtilddi.

Bu alandaki proje ve faaliyetlere İSTMARİN markasıyla destek veren İSPARK, Maltepe’de 100 tekne konaklama kapasitesine sahip yeni bir karapark alanını hizmete açtı. Yatçıların hizmetine sunulan İSTMARİN karapark (çekek) sahasında tekne sahipleri konaklama, bakım ve onarım ihtiyaçlarını giderebiliyor. Ayrıca çekek alanında teknelere alt yıkama, elektrik ve su hizmeti de veriliyor.

Deniz tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap verecek altyapı ve teknolojik sistemlerin de bulunduğu Maltepe Karapark Alanı’nda, tekneler kısa ve uzun süreli olarak konaklayabilecek. Yakın zamanda mevcut olan rampanın tamamlanmasıyla da tekneler römorklar vasıtasıyla denize indirilebilecek.

Su arıtma sistemiyle kirlilik engellenecek

Teknelerin karaya alınarak bakım ve onarım yapılmasına imkan sunulan karapark alanında temizlik ve alt yıkama amaçlı kullanılan suların denize akarak kirlilik oluşturmasının önüne geçilecek. İşletme alanına kurulan kimyasal arıtma sistemiyle kirli sular toplanacak ve arıtılarak tekrar kullanılacak. Bu yöntemle hem kirli suların deniz kirliliği oluşturmasının önüne geçilecek hem de su tasarrufu sağlanacak.

İSTMARİN markasıyla İstinye ve Tarabya’da işlettiği marinalar ve Maltepe’de yeni hizmete açtığı karapark alanıyla 545 tekneye hizmet veren İSPARK’ın, yakın zamanda hizmete açmayı planladığı marina, tekne park, karapark ve çekek alanlarıyla kapasitesini artıracağı belirtiliyor.