Bluegame BG72

Bluegame BG72

Güney Afrika’nın spor balıkçılığındaki dalgalı denizlerden esinlenen orijinal Bluegame konsepti, yükseltilmiş dümen köşkü ve aşağıdaki alanın neredeyse yarısını kapsayan yaşam alanlarıyla, sabit tavanlı sportif bir açık tekneydi: İlki BG42, ikincisi ise BG62’ydi. Ancak büyük modeldeki ekstra uzunluk ve yükseklik Bluegame’in kurucusu Luca Santella’yı aşağıdaki alan üzerine tekrar düşünmeye sevk ederek muhteşem sonuçlar ortaya çıkardı.

İlkin Bluegame BGX60, sonrasında ise Bluegame BGX70 aşağıda kıç küpeşteden başüstüne kadar teknenin tüm boyunu kapsayan yaşam alanları sunarken, makineler kocaman kıç güvertenin altına gizlendi ve kıçta, su seviyesindeki mükemmel salona –alışılmadık bir biçimde– basamaklarla çıkmak yerine, basamaklardan inerek geçildi.

Dolayısıyla Bluegame BG72’de de aynı tasarımın izlenmesi kaçınılmazdı. En son model, BG serisinin diğer teknelerindeki daha kısa, kapalı dümen köşkü ve tamamen açık üst güverteyi koruyor ve Bluegame BGX70 ile aynı, güçlü IPS makine seçeneklerinin yanı sıra, Lou Codega’nın derin V formundaki mükemmel deniz mimarisini barındırıyor. Tekne ayrıca BGX stili mükemmel alt güverteye sahip.

Muhtemelen doğru bir kararla Bluegame buradaki seçenekleri basitleştirmeye karar vermiş. Bluegame BGX70’te baş döndürücü çift kişilik yataklı, ikiz yataklı kamaralar ve oturma bölümleri kombinasyonuyla sunuluyordu ancak bunlardan hiçbiri kıçtaki salonun eline su dökemiyordu.

Yeni Bluegame BG72’de ise tüm yerleşim seçeneklerinde üç kamara bulunuyor, bunlara o kıçtaki harika alçak bölümün master kamara olarak sunulduğu seçenek de dahil. Bu cezbedici; üstelik, telafi ödülü olarak da vasatta bir oturma bölümü sunuluyor, eğer bu yerleşim tercih edilmezse vasattaki alan master kamaraya ayrılıp, baştaki kamara VIP misafirleriniz için daha lüks bir kamara haline getiriliyor. Ancak bizim tavsiyemiz VIP’leri bir kenara bırakıp, deniz seviyesindeki muhteşem salonu muhafaza etmeniz.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tam boy 22,71 m (74ft 6in)
En 5,60m (18ft 3in)
Draft 1,60m (5ft 2in)
Makineler Çift 900hp veya 1000hp Volvo Penta IPS
Yakıt kapasitesi 4.000 litre
Temiz su kapasitesi 1.000 litre
Gri su kapasitesi 330 litre
Siyah su kapasitesi 330 litre
Maksimum sürat 28/30 knot ve üzeri
Seyir sürati 25/27 knot ve üzeri
Tasarım Luca Santella & Zuccon International Project
Gövde tasarımı Louis T. Codega

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.