Italia Yachts’ın ilk motoryatı: IY 43 Veloce

Italia Yachts’ın ilk motoryatı: IY 43 Veloce

Italia Yachts, ilk motoryat projesi IY 43 Veloce’yi Miami’de tanıttı. Marka, yeni modelini Fano’daki yeni tersanesinde üretecek.

Italia Yachts, 12 yıllık tersanenin ilk motoryat projesi IY 43 Veloce’yi tanıtmak için Miami’yi seçti. Vitulano ailesi tarafından işletilmeye başlanmasından beş yıl sonra yeni projenin ilk modelini sunan marka, İtalya’nın orta kesiminde Fano’da yer alan yeni tersanesinde teknenin üretimine başlayacak. Yeni tesis 45.000sq ft alana yayılmış ve gövdelerin reçine infüzyon laminasyonundan başlayan ve denize hazır nihai ürüne erişene kadar tüm aşamaları aynı çatı altında tamamlamaya adanmış.

IY 43 Veloce, walkaround bir tekneyle day cruiser gezi teknesi arasında karma bir konsept üzerine geliştirilmiş, bu nedenle iç mekanda cömert bir alan ve sınıfında lider tavan yüksekliği var. IY 43 Veloce, kusursuzca vurgulanan gövde hatlarından kolayca tanınabiliyor, genellikle daha büyük teknelerde bulunan, kokpitteki açılır terasları, dış etkenlerden daha fazla koruma sağlamak için geniş ve uzun sert tavanı, kıç platformunun yükseltilip alçaltılmasıyla denize, kıyıya veya iskeleye kolayca erişim sunan büyük güneşlenme alanı dikkat çekiyor. İç mekanda, üç farklı yerleşim düzeniyle, tıpkı yelkenli tekne modellerinde olduğu gibi ferah ve sıcak bir his yaratmak için aydınlatmaya çok önem verilirken, tekne genelinde, iç ve dış yürüme yollarının, bilhassa güvenli ve rahat olmasına büyük önem verilmiş.

Markanın yeni IY 43 Veloce’yi Miami’de sunmayı seçme nedeni, bu tasarım için en cazip pazarlardan biri olduğunu düşünmeleri. ABD, 2023 ve 2024’teki önemli büyüme tahminleriyle şu anda Italia Yachts pazarının yaklaşık yüzde 28’ini elinde tutuyor. Modelin tasarımı, Skyron Studio gemi inşa mimarlık ofisi ile Italia Yachts Tasarım ekibi ve Arbore&Partners iç mimarlık ofisinin ortak çalışmasının bir ürünü. sky-marine.com/tr

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.