İzocam deniz temizliği yaptı

İzocam deniz temizliği yaptı

Gönüllü İzocam çalışanları, İstanbul Bebek sahilinde TURMEPA ve Aktif Balıkadamlar ekipleriyle işbirliği içinde kıyı ve dip temizliği yapıp toplamda 35kg atık topladı.

İzocam, gelecek kuşaklara mavi kıyılar ve yaşayan bir deniz bırakma hedefiyle önemli bir çalışmaya imza attı. Denizlerimizdeki kirliliğe dikkat çeken İzocam çalışanlarından oluşan 18 kişilik gönüllü bir ekip, karasal atık kaynaklı deniz kirliliğine karşı 20 Temmuz tarihinde İstanbul Bebek sahilinde buluştu.

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ve Aktif Balıkadamlar Spor Kulübü Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte, kıyı ve dip temizliği gerçekleştirildi. 3 Bröveli ve CMAS sertifika sahibi olan İzocam İhracat Müdürü Onur Gören’in de dip temizliği yaptığı etkinlikte, TURMEPA ve Aktif Balık Adamlar Derneği de farkındalık çalışmaları, eğitimler ve oyunlarla oluşturdukları özel bir içerikle etkinliğe destek oldu.

İzocam ekibi, 30 dakikada 11 kilogram atık topladı

İzocam deniz temizliği
İzocam ekibi toplamda 35 kilogram atığı denizden uzaklaştırdı.

Gelecek kuşaklara mavi kıyılar ve yaşayan bir deniz bırakabilmemiz için karasal atık kaynaklı deniz kirliliğine “dur” dememiz gerektiğini vurgulayan İzocam İnsan Kaynakları Direktörü Gözdehan Çaycı, “İzocam olarak bu önemli konuya dikkat çekmek amacıyla, çalışma arkadaşlarımızdan oluşan gönüllü bir ekip oluşturduk. İstanbul Bebek sahilinde gerçekleşen kıyı ve dip temizliği etkinliğimiz kapsamında sadece 30 dakikada 11 kilogram kağıt, plastik, metal, cam ve geri dönüştürülemeyen atık toplamayı başaran ekibimiz, 3 saatlik bir işbirliği ile kıyı ve dip temizliğini tamamladı.

Toplamda 35 kilogram atık denizden uzaklaştırılarak geri dönüşüm tesislerine iletildi. Dünyayı daha iyi bir yuva haline getirme hedefiyle bir araya gelen gönüllü ekibimiz, çalışmalarına ilerleyen günlerde farklı etkinliklerle devam etmeye hazırlanıyor” diye konuştu.

İzocam, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, ürünlerinin içeriğinden, ambalajına kadar her detayda sürdürülebilirlik katkısını ön planda tutuyor. Marka, ülkemizdeki yasaların zorunlu tutmamasına rağmen, yapımında geri dönüşümlü malzemeler kullanılan, insan sağlığına zarar vermediği ve doğa dostu olduğu kanıtlanmış ürünler üretiyor. İzocam’ın, üretiminde yüzde 80’e kadar geri dönüştürülmüş malzeme ve cam kırığı kullanıyor.

 

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.