J/70 Türkiye Turu devam ediyor

J/70 Türkiye Turu devam ediyor

J70 Türkiye Birliği’nin düzenlediği J70 Türkiye Turu 4. Ayak Yarışları, 12-15 Ekim tarihleri arasında Çeşme’de yapıldı. Setur Marinaları’nın ev sahipliğinde düzenlenen yarışlarda üst seviyede bir rekabet yaşandı.

J70 Türkiye Birliği’nin 2018 yılından beri düzenlediği yarışlara bu ayakta da büyük bir katılım vardı. Ülkemizde toplam J70 tekne sayısı 38 adede ulaşırken, yarışa 19 tekne yarışa kayıt verdi. Türkiye Şampiyonası olarak düzenlenen trofenin 4. Ayağına, 19 teknenin altısı Corinthian Kategorisi’nde katılırken, trofeye yeni katılımcıların olması da dikkat çekti.

J70 Türkiye Turu 4. Ayak mücadelesinde ilk iki gün 15 knot’lara varan rüzgar hızında kıyasıya rekabetler sergilendi ve iki günde de üçer yarış yapıldı. 3. gün iki yarış gerçekleştirilen ayakta, son gün düzensiz rüzgar sebebiyle yarış yapılamadı. Böylece Türkiye Şampiyonası, toplamda sekiz yarışla sona erdi.

Ameera Jet ile Emir İçgören ve ekibi 2023 yılı Türkiye Şampiyonu olurken, ekip bu başarıya beşinci kez ulaştı. Corinthian sıralama birincisi ise HSSK-Quick Sigorta dümencisi Saruhan Çinay ve ekibi oldu.

4. Ayak’ta yapılan toplam sekiz yarışın sonuçlarına göre kupalarını alan ekipler:

Corinthian Kategorisi

1. HSSK Quick Sigorta – Saruhan Çinay

2. Orient Jr.- Şükrü Sanus

3. Çokokaymak – Can Obuter

Genel Sıralama

1. Ameera Jet – Emir İçgören

2. Denizcik – Gülboy Güryel

3. Eker Kaymak – Ahmet Eker 

2023 J70 Türkiye Turu kapsamında yıl sonuna kadar toplam 6 ayak yapılacak. 5. ayak yarışları 10-12 Kasım tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşecek. j70tr.org

 

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.