Mavi Yolculuk Rehberi’nden üçüncü baskı

Mavi Yolculuk Rehberi’nden üçüncü baskı

Ali Boratav tarafından kaleme alınan ve ilk baskısı 2019’da, genişletilmiş ikinci baskısı 2021’de denizseverlerle buluşan Mavi Yolculuk Rehberi’nin güncellenmiş üçüncü baskısı yayınlandı.

Mavi Yolculuk Rehberi, Gökova’dan Kekova’ya Türkiye mavi yolculuk kıyıları ve Yunanistan’ın 12 Adalar bölgesinde 540 koy ve mola noktası hakkında ayrıntılı bilgi sunuyor. Kitapta, denizcilerin bu koylara kolayca ulaşabilmelerine destek sunan 320 adet harita bulunuyor.

Gökova, Hisarönü, Yeşilova, Marmaris Göcek-Fethiye Körfezleri; Fethiye’den Kekova’ya Türkiye mavi kıyıları ve Yunanistan sularında 12 Adalar’ın gezi rotalarının olduğu kitapta, doğal, tarihi ve kültürel miras; yöre insanları, efsaneler, lezzet durakları da yer alıyor.

540 koy ve mola noktasının tümünün konumları büyük boy bölge haritalarında noktasal olarak gösteriliyor. Çoğunluğu Ali Boratav tarafından çekilmiş bin 500 fotoğraf ile mavi kıyılarımızdaki koylar ve çevreleri okura sunuluyor.

Ege Yayınları tarafından yapılan Mavi Yolculuk Rehberi, Nisan 2022’de üçüncü baskıya ulaştı. Kitabın, yayınlanan güncellenmiş üçüncü baskısında sistematik ve kapsam alanı açısından bir değişiklik yapılmamış. Kıyılarımızdaki ve tesislerdeki gelişmelere paralel güncellemeler yapılmış ve 2021 yaz aylarında çekilen 50’ye yakın drone fotoğrafı eklenmiş. maviyolculukrehberi.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.