Mazu Yachts’ın yeni süperyat serisi

Mazu Yachts’ın yeni süperyat serisi
Mazu 92 DS'nin inşası sürüyor
Mazu 92 DS’nin inşası sürüyor

2011 yılında Yukay Denizcilik markası olarak kurulan Mazu Yachts, Tender serisiyle başladığı faaliyetlerini bugün Süperyat serisiyle sürdürüyor. Üretimlerine Yalova, Altınova’daki yaklaşık 45 metrelik (150 feet) bir süperyatın imal edilebileceği, son teknoloji ekipman ve materyallerle donatılmış hangarları bulunan Yukay Tersanesi’nde devam ediyor. Tersane 7.000m2’si kapalı ve 3.000m2’si açık olmak üzere toplam 10.000m2’ye sahip.

Geçtiğimiz ay Halit Yukay’ın ev sahipliğinde yaptığımız ziyarette hem tersaneyi hem de Mazu Yachts modellerini inceleme şansı bulduk. Tersanede şu anda hali hazırda üretilen modellerin dışında Mazu Yachts’ın çelik gövdeli Süperyat serisinde suya ilk indireceği 28,45 metrelik MAZU 92 DS’nin heyecanı yaşanıyor. Model Red Yacht Design imzası taşıyor.

Mazu 92 DS, sadece çelik gövde ve kompozit üst bina kombinasyonuyla sunuluyor. Volvo ile yapılan çalışmanın ürünü olarak dünyada ilk defa 28 metre boyundaki bir çelik süperyat, Volvo Penta IPS makinelerle donatıldı ve bunun 112DS ve 132DS modellerde de uygulanabilmesi amaçlanıyor.

İlk gövdenin temmuz ayının başında deniz testleri için suya indirilmesi ve Eylül 2023’te Cannes ve Monaco Boat Show’larda prömiyeri yapıldıktan sonra sahibine teslim edilmesi planlanıyor. mazuyachts.com