Numarine, 37XP teknesini tanıttı

Numarine, 37XP teknesini tanıttı

Numarine, Explorer serisinden ilk 37 metrelik deplasman teknesini Eylül ayında suya indirdi. Cannes Yachting Festival’de dünya lansmanını yapan çelik gövdeli tekne, Numarine tekne sahiplerinin buluştuğu Yaza Veda Partisi’nde de sergilendi.

​​Turquality sahibi uluslararası marka Numarine, 152. gövdesi olan, Explorer serisinden ilk 37 metrelik 37XP deplasman teknesini suya indirdi. Tekne, dünya lansmanını Cannes Yachting Festival’de yaptı. Festivalde, 37XP’ye gösterilen ilgi hafta sonu boyunca sürdü.

37XP ülkemizde ise ilk olarak Numarine tekne sahipleriyle buluştu. Numarine, Yazz Collective’de tekne sahiplerine özel Yaza Veda Partisi düzenledi. Suya yeni indirilmiş 37XP modeli burada tekne sahiplerine sergiledi. Turunç Pınarı’nda bulunan ve sadece denizden ulaşımı olan Yazz Collective’de, 17 Numarine teknesi bir araya gelerek keyifli vakit geçirdi. Etkinlikte suya indirilen ilk numarine teknesi olan Numarine 52 OPEN ile son suya inen 37XP modeli sayesinde tersane ilk ve son teknesini sergileyerek, tersanenin anılarını da misafirlerle paylaşmış oldu.

Numarine 37XP hakkında

İç ve dış tasarımı Can Yalman’a, gemi inşa mühendisliği Umberto Tagliavini’ye ve iç dekorasyonu ünlü İtalyan tasarım stüdyosu Hot Lab’a ait 37 metre boyundaki tekne, çelik gövdeye sahip.

Numarine sahipleri buluşması Yazz Collective'de yapıldı
Numarine sahipleri buluşması Yazz Collective’de yapıldı

İlk gövdesi Ağustos ayında suya indirilen Numarine 37XP modelinden son 6 ayda sadece Amerika pazarına üç adet 37XP satışı gerçekleşti. MAN D2868 L425 800bhp@2100 motoru kullanan tekne, 345 gross ton ağırlığında. Seyir hızı 12 knot ve maksimum hızında 14 knot’a ulaşabiliyor. Menzili 8 knot ile 6 bin deniz milini buluyor.

2017 yılında ilk “Explorer” tipi teknesini suya indiren Numarine, dört yıl içerisinde bu sayıyı yirmiye çıkararak dünyada sektörün öncü markalarından biri haline geldi. Numarine son dönemlerde Amerika pazarında gittikçe daha fazla ilgi görüyor. Bunun yanı sıra Cannes Yachting Festival’de İngiliz, Alman ve Fransız müşterilerin tercihlerini de Numarine’den yana kullandıkları görülmüş.

Numarine’den yapılan açıklamada, “Büyük tekne kullanıcılarının değişen tekne kullanım stili, daha fazla yaşam alanı ve daha fazla hacim talebi olduğunu gösteriyor. Explorer serisinin öne çıkan özelliklerinin başında rakiplerine oranla daha sessiz olması, daha fazla hacim ve yaşam alanları sunabilmesi geliyor. Aynı zamanda daha küçük motorlar ile ulaştığı inanılmaz menziller ile hem tasarruflu hem çevreci. Özellikle Amerika ve Avrupa pazarında olduğu gibi daha bilinçli kullanıcının peşinde olduğu fiyat/kalite eğrisini Numarine Explorer serisinde yakaladı.” denildi.