Boat Show Tuzla’ya büyük ilgi

Boat Show Tuzla’ya büyük ilgi

Viaport Tuzla’da düzenlenen Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, hem yerli hem de yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü. Deniz üzerinde gerçekleşen fuarda 200’ün üzerinde tekne sergilendi.

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında deniz tutkunlarını Viaport Tuzla’da bir araya getirdi. Avrupalıların yanı sıra özellikle Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya‘nın da büyük ilgisi olan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda bu yıl Avustralya, Dubai ve Amerika’dan da gelen ziyaretçilerle 3150 yabancı ziyaretçi sayısına ulaştı. Yerli ziyaretçi sayısı da 31 bini aştı.

2022’in özel tekne tasarımları, 2021’nin son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün en önemli markalarının dünyada ve Türkiye’de ilk kez sergilenen lansman tekneleri Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda meraklıları ile buluştu. 18 ülkeden 74 katılımcı fuarda yer aldı.

Boat Show Tuzla Deniz
Fuarda 31 binin üzerinde yerli ziyaretçi ağırlandı

Fuarda, farklı bütçelere uygun fiyatlarda ve boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200’ün üzerinde tekne sergilendi. Toplam değeri 1 milyar lirayı geçen ultra lüks megayatlar, motoryatlar, katamaranlar, yelkenliler ve guletler deniz tutkunlarıyla buluştu. Denize tutkun olanların yanı sıra pandemiyle birlikte hayatımıza giren sosyal mesafeli yeni yaşam tarzını sürdürmek isteyenlerin de ilgi gösterdiği fuarda, düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için fiyatı 90 bin liradan başlayan ekonomik tekneler de yer aldı.

Uluslararası Boat Show Tuzla Fuarlar Direktörü Gökmen Aydın, fuarla ilgili açıklamasında; katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin sayısı ve niteliğiyle uluslararası düzeyde bir fuar düzenlendiğini, emeği geçen ve katkıda bulunan tüm paydaşlarıyla herkesin memnun olduğu büyük bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirtti. Gelecek yıla bugünden başlayarak hazırlanacakları ifade eden Aydın, tüm katılımcı ve işbirlikçilerle ses getirecek bir organizasyona imza atacaklarını söyledi.

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı gelecek yıl 1-9 Ekim 2022 tarihleri arasında TOBB’un ana takviminde yer almakta. Fuardan yapılan açıklamada, “Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı gelecek yıl üstün performanslı, şık dekorasyonlu dünyaca ünlü mega yat, motor yat, katamaran ve yelkenlileri bir araya getirecek, İthal ve yerli üretim mega yat, yelkenli, motor yat markaları, tekne imalatı ekipmanları, her türlü tekne aksesuarları, şişme bot, iç ve dıştan takma motor markaları, yelken kulüpleri, su sporları malzeme ve ekipmanları, eğitim kurumları, charter ve broker firmaları, marinalar, konsepte uygun giysi marka ve üreticileri, sektörün ileri gelen kurum ve kuruluşlarının da yer aldığı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaktır.” denildi.

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.