Özlem Akdurak yeniden TYF Başkanı

Özlem Akdurak yeniden TYF Başkanı

Türkiye Yelken Federasyonu başkanlık seçimlerinde 262 delegeden 105 delegenin oyunu alan 2017-2021 dönemi başkanı Özlem Akdurak yeniden TYF Başkanlığı’na seçildi.

Türkiye Yelken Federasyonu’’nun 5. Olağan ve 6. Mali Genel Kurulu, 25 Ekim’de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. 2017- 2021 döneminin mali ve idari yönden ibra edildiği ve 262 delegenin oy kullandığı ve çok sayıda kişinin izlediği Genel Kurul’da üç başkan adayı seçime girdi.

262 delegeden 105 delegenin oyunu alan 2017 – 2021 dönemi başkanı Özlem Akdurak yeniden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı’na seçildi. Bir oyun geçersiz sayıldığı seçimde diğer başkan adaylarından M. Serhat Belli 98, Ceyhun Üstüner ise 58 oy aldı.

Genel Kurulu açan ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun geçmiş dönem faaliyetlerini ve mali verilerini özetleyen Başkan Özlem Akdurak’ın konuşmasından sonra Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu ibra edildi. Başkan adayları kurayla belirlenen sıraya göre genel kurulda konuştular. M. Serhat Belli, Ceyhun Üstüner ve son olarak Özlem Akdurak kürsüye çıkarak delegelere ve misafirlere gelecek dönemle ilgili hedeflerini açıkladılar.

TYF’den yapılan açıklamada, “Yelken camiasına yakışır bir centilmenlik içerisinde gerçekleşen seçim sonunda mevcut Başkan Akdurak, Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2021- 2024 dönemi başkanlığına seçilerek güven tazeledi.” denildi.