One Yacht erken kayıt avantajları sunuyor

One Yacht erken kayıt avantajları sunuyor

One Yacht’ın sertifikalı eğitim programları için indirimli erken kayıt dönemi 28 Şubat’a kadar devam ediyor. Şimdi kayıt olanlanlar kış indirimlerini yaz dönemi için kullanabiliyor.

One Yacht erken kayıt avantajları sunuyor. Kış dönemi indirimleri 28 Şubat’a kadar devam edecek. Kış döneminde erken kayıt avantajını kaçırmamak için kayıt olanlar, eğitimlerini yaz döneminde gerçekleştirebilecekler.

Kuruluşu 2011 yılına uzanan “One Yacht”, ilk yıllarında “Yeni Vira”, daha sonra “Xone Yacht” olarak anıldı. 2020 yılında dört deneyimli denizci, Levent Baktır, Mehmet Erem, Gökhan Bayramoğlu ve Mert Demircan tarafından amatör yelkenli, katamaran ve motoryat eğitimlerini tek bir çatı altında topladı.

One Yacht, İstanbul, İzmir ve Göcek’te bulunan merkezlerinde 12-17 metrelik motor, katamaran ve yelkenli yatlarda IYT Worldwide uluslararası akreditasyonları ile amatör yatçılık eğitimleri düzenliyor.  IYT WW “Train The Trainer (TTT) – Eğitmen Eğitimi ve Sertifikasyonu” vermeye yetkili bu bölgede tek, Akdeniz’deki üç okuldan biri.

Charter/tekne kiralama hizmetlerini geniş yat filosuyla Göcek merkezinde yürüten One Yacht, eğitmen/kaptan destekli ya da kaptansız tekne kiralama olanakları sunuyor. Aynı zamanda kurumsal eğitim ve takım ruhu aktiviteleri de düzenleyen denizci dostu bir oluşum.

One Yacht sahip olduğu Uluslararası IYT Worldwide akreditasyonu içeriğinde yelkenli, katamaran ve motoryat olarak ayrı branşlarda başlangıç seviyesindeki filotilla skipper’dan, en ileri düzeydeki Yacht Master-Ocean (limitsiz) seviyesine kadar eğitim verebilmekte.

Online eğitimlere ilgi yoğun

One Yacht’tan yapılan açıklamada, 2020 Mayıs ayında başlattıkları ücretsiz online IYT WW Bareboat Skipper ve yakın zamanda başlayan tecrübeli denizcilerin katılabildiği Yacht Master Coastal/Offshore ön teori eğitimlerinin yoğun ilgi gördüğü söylendi. Bu eğitimlerin sonunda sertifika alan denizci ve kaptan adayları sayısının Türkiye’de rekor denebilecek bir 10 bin kişilik bir sayıya ulaştığı da açıklandı. Bu adayların sezona kaptan olarak girmek için indirim döneminden yararlandığı da belirtildi. Online eğitimler her hafta yeniden başlıyor. Bu sayede ders kaçırma sorunu da olmuyor.

One Yacht’ın, indirimli erken kayıt dönemi 28 Şubat’a kadar devam edecek. Ayrıntılı bilgi ve erken kayıt için oneyacht.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.