Online Bareboat Skipper Teori eğitimi

Online Bareboat Skipper Teori eğitimi

Pandemi günlerinde evde kalmaktan sıkılanlar ve yararlı bir şeyler yapamadığına üzülenler için One Yacht’ın düzenleyeceği altı günlük online IYT International Bareboat Skipper Teori eğitimi güzel bir seçenek olabilir.

Türkiye’de IYT WW Uluslararası Yatçılık Eğitmeni yetiştirme belgesine sahip tek okul olan One Yacht, online IYT International Bareboat Skipper Teori eğitimi gerçekleştirecek. 9 Ocak’ta başlayacak ve altı gün sürecek IYT International Bareboat Skipper Teori eğitimi ayrıca ücretsiz olmasıyla da dikkat çekiyor.

One Yacht, IYT WW Uluslararası Yatçılık Eğitmeni yetiştirme belgesine sahip tüm Akdeniz’deki üç okuldan biri. Okul karantina döneminde evlerinde kalan tüm denizseverlere destek olmak amacıyla bu eğitimi gerçekleştirdiğini duyurdu.

56 ülke tarafından kabul gören IYT Uluslararası Bareboat Skipper Teori online eğitiminin sonunda, sınavda başarılı olanlara Online Uluslararası Yatçılık Teori Eğitimi Katılım Belgesi verilecek.

Dersler hakkında

Online ve ücretsiz eğitim 9 Ocak’ta başlayacak. Yapılacak altı ders 21.00-23.00 saatleri arasında Zoom Meeting programı üzerinden gerçekleşecek. IYT Eğitim Modeli’nin müfredatına göre işlenen online teorik dersler toplam 6 ders olacak. Dersler boyunca International Bareboat Skipper eğitiminin teorik konuları anlatılacak. Dersler canlı yayında profesyonel eğitmenler eşliğinde interaktif şekilde yapılacak.

Katılımcılar eğer bir dersi kaçırırlarsa katılamadıkları dersleri bir sonraki hafta alabilecekler. Eğitimler sonrasında dileyenler International Bareboat Skipper eğitiminin pratik kısmını da tamamlayıp, uluslararası geçerli kaptanlık belgesine sahip olabilecekler.

eğitim içerikleri IYT Uluslararası Yatçılık Eğitim müfredatına göre düzenleniyor. 24 metreye kadar olan yelkenli ve motoryatları amatör olarak kullanabilmek için gerekli teorik bilgiyi kapsamakta.

bareboat skipper teori eğitimi program

İşlenecek konu başlıkları: Yelken Kullanımı, Meteoroloji, Temel Navigasyon, Haberleşme, Gezi Planlama, Denizde Çatışmayı Önleme, Tekne Motorları ve Elektrik Sistemleri, Fenerler, İşaretler ve Seyir Şamandıraları, Demirleme, Yanaşma ve Ayrılma / Denizci Bağları.

One Yacht’tan yapılan duyuruda, online teorik eğitim tamamlandıktan sonra İstanbul ya da Göcek merkezlerinde pratik eğitimlerine de katılınabileceği ve uluslararası geçerli IYT Bareboat Skipper / IYT Gezi Teknesi Kaptanı ehliyetinin alınabileceği de söyleniyor.

Eğitime kayıt olmak ve detaylı bilgi için One Yacht’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.