Sirena Marine Amerika pazarında dördüncü

Sirena Marine Amerika pazarında dördüncü

Son dönemde daha da güçlendiği Amerika pazarındaki hedeflerini büyüten Sirena Marine, 2020’de pazar payına göre ABD’de dördüncü marka konumuna yükseldi.

El işçiliğiyle öne çıkan bir dünya markası haline gelen Sirena Marine teknelerine ilgi, her geçen gün artıyor. Son dönemde daha da güçlendiği Amerika pazarındaki hedeflerini büyüten Sirena Marine, pazar payına göre ABD’de dördüncü marka konumuna yükseldi.

Marin endüstrisi analitik şirketi Info-link tarafından 2020 yılı başından bugüne kadarki pazar paylarına göre bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırma sonucuna göre; Sirena Marine, 56ft-70ft segmentinde en iyi 10 marka arasına girdi. Sirena, üç büyüklerin ardından en çok tercih edilen dördüncü marka oldu.

Ali Onger

Sirena Marine Ticari Direktörü Ali Onger, “Sunduğumuz özgün, yaratıcı ve kaliteli işçilikle son dönemde özellikle Amerika pazarında en çok tercih edilen tekne üreticilerinden biri olmak gurur verici” dedi.

Ali Onger sözlerine şöyle devam etti: “Türk işçiliğine duyulan istek ve beğeni giderek artıyor. ABD başta olmak üzere bu tür güçlü pazarlarla, daha önce tekne kültürünün oturmadığı Uzakdoğu gibi pazarlara açılımımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Avrupa’dan Amerika’ya birçok ülkede tekne severler, bizim markalarımızı tercih ediyor.

Sirena Marine olarak özellikle seri imalat prensibinde mevcut ürün imalatı yaparken; müşterilerimizin özel isteklerini de üretim ritmini bozmadan en üst seviyede yerine getirebiliyoruz. Her şeyi kendi bünyemizde çözmemizi sağlayan ekosistemimiz, benzer şekilde üretim yapan birçok rakibimize karşı bize önemli bir avantaj sağlıyor. El işçiliğinde becerimiz ve kalitemiz, tasarımdaki, özellikle de iç tasarımdaki yaratıcılığımız, hızlı ve ekonomik çözümlerimizle küresel pazardaki konumumuzu önümüzdeki dönemde de güçlendireceğimizi düşünüyoruz.”

Sirena 88

Sirena Marine, Bursa Orhangazi’de 150 bin metrekare alanda yüzde 100 yerli işçilikle ürettiği tekneleriyle, dikkat çekiyor. Sirena Marine, ödüllü Euphoria ve Azuree yelkenlileriyle, Sirena Yachts markası olmak üzere üç markasını da Bursa Orhangazi’deki tersanesinde üretiyor.

Sirena, 800 kişinin çalıştığı Orhangazi’de 150 bin metrekare alandaki tesisinde, mobilya üretimi dahil her şeyi kendi bünyesinde çözümlediği entegre bir ekosistem içinde üretim yapıyor. Bu yapısı sayesinde müşterilerine, geniş opsiyonlara sahip kaliteli tekneler sunuyor. Sirena Marine, geçtiğimiz aylarda Amerika’ya yola çıkmak üzere Sirena 88’in ikinci gövdesini suya indirmişti.