Oreste suyla buluştu

Oreste suyla buluştu
Oreste, Corendon Airlines’in yurtdışı parça temini ve parça revizyonu konularında destek vermesiyle başarılı bir şekilde tamamlandı.

Türk bayraklı klasik yatlar arasında özel bir yeri olan Oreste, kapsamlı bakımlarınının ardından suyla buluştu. 1951 yılında İtalyan Baglietto tersanesinde üretilen Oreste, 70 yıl Akdeniz sularında gezmiş, iki kez ABD’nin Florida eyaletine başarılı transatlantik seferler gerçekleştirmişti.

Üretildiği dönemin incelikli zarafetini yansıtan Oreste, yeni sahipleri Altan ve Hakan Cin kardeşler tarafından beş yıl önce Türk bayrağına kazandırıldı.

Kaş Setur Marina’ya bağlı olan tekne, beş yıl süren bakımları için yedi ay Antalya Setur’da konakladı. Corendon Airlines’in yurtdışı parça temini ve parça revizyonu konularında destek vermesiyle renovasyon ve bakımı başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bu süre zarfında Corendon Airlines ve Corendon Hotels&Resorts yöneticileri ve yetkililerini teknede ağırlayarak, tekne hakkında geniş çaplı bilgilendirme yapıldı.

 

 

 

 

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.