Riva 130′ Bellissima suya indi

Riva 130′ Bellissima suya indi

Riva’nın 130′ Bellissima suya indi. Amerikalı sahibi için üretilen Flybridge serisindeki en büyük model, Riva’nın La Spezia tersanesinde inşa edildi.

Riva’nın yeni amiral gemisi Riva 130’ Bellissima, geçtiğimiz ay La Spezia’da suya indirildi. Riva’nın 180’nci yıl dönümüne ithafen tasarlanan model; üstün deniz mühendisliğini, uzman işçilik ve yüksek teknolojik özellikleri 40 metrelik bir gövdede buluşturuyor.

Riva’nın Flybridge serisindeki en büyük modeli olan 130’ Bellissima, geniş cam yüzeyleri sayesinde ana ve üst güvertelerinde misafirlerine tüm yaşam alanlarında muhteşem panoramik manzaralar ve doğal ışıkla dolu iç mekanlar sunuyor. Karbon fiber, çelik ve cam dış tasarımın ayırt edici özellikleri. İç mekanlara bakıldığında, 270 derecelik engelsiz bir manzara ve 2 metreden yüksek tavanlara sahip bir ana salon dikkat çekiyor.

Riva 130′ Bellissima, 300 GT’nin altında kalırken, tam geniş gövde tasarımıyla üç güverte boyunca uzanan serideki ilk flybridge. Arkada, tamamı camdan yapılmış moda plakalar, yatın aerodinamiğini geliştiriyor ve bir çekicilik hikayesi anlatıyor. Hava giriş ızgaraları ve karbon fiber detaylar, geleneksel otomobil tasarımına bir referans oluştururken, sert tavan sportif kişiliğiyle dinamizm ve stil getiriyor.

Riva’nın son 27 senedir iç tasarımlarına yön veren Officina Italiana Design imzalı olan 130 Bellissima’da sekiz metreye varan tekne eninden yararlanılarak misafirler için geniş konaklama alanları ortaya çıkarılmış. Master kamaranın ana güvertede yerleştirildiği planda dört çift kişilik misafir kamarası alt güverteye konumlandırılmış.

Amiral gemisinin dış tasarımı, daha alçak, büyük bir beach club ile cömert bir kokpite bölünmüş olan kıç alanı için yeni bir konsept sunuyor: 60 metrekareden fazla yaşanabilir alan. Jet ski, tender ve seabob, iskele gövdesi tarafında depolanabiliyor. Pruvada, sahibi için bir salon, büyük bir güneşlenme alanı bulunuyor ve samimi bir alan sunuyor. Konukların rahatlatıcı bir atmosferde kokteyller için davet edilebilecekleri güneşlenme terası bulunuyor.

Riva 130′ Bellissima, her biri 2,638 mph değerinde çift MTU motorlarıyla 20 knot seyir süratine, tam yolda ise 22,5 knot maksimum sürate ulaşabiliyor.

Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi, “Riva Bellissima, gerçek anlamda üstün bir tekne. flybridge serisindeki yeni amiral gemisi olarak tüm hayranlığımı ve hevesimi taşıyor. Bu, Riva için büyülü bir yıl.” dedi.