Parasailor Türkiye’de

Parasailor Türkiye’de

MSS Yelken’in (UK Sailmakers) inovatif çözümler sunan yeni markası MSS Nautic, denizcilik ekipmanları ve yelkenli aksesuarları konusunda dünya çapında tanınan Alman Parasailor’ın Türkiye distribütörü oldu. Parasailor’ın yenilikçi ve yüksek performanslı yelkenlerini Türk denizcilerle buluşturacak MSS Nautic yetkilileri, markanın Türkiye’deki yelkenciler arasında büyük ilgi göreceğine ve bu işbirliğinin denizcilik sektörüne yeni bir soluk getireceğine inanıyor.

Parasailor, özellikle downwind yelkenlerinde üstün performans sağlamak üzere tasarlanmış, yenilikçi bir yelken tipi.
Parasailor, özellikle downwind yelkenlerinde üstün performans sağlamak üzere tasarlanmış, yenilikçi bir yelken tipi.

Parasailor, özellikle downwind yelkenlerinde üstün performans sağlamak üzere tasarlanmış, yenilikçi bir yelken tipi. Yelkenin içindeki kanat, rüzgârın etkisiyle yukarı doğru bir kaldırma gücü oluşturuyor ve bu sayede yelken sabitleniyor. Kanadın şekli ve hava akış açısı optimize edildiğinden yüzeyinde düşük basınç oluşuyor ve bu durum kanadın yukarı çekilmesini sağlıyor. Bu özellik, yelkenin baş üzerindeki basıncını minimize ederken aynı zamanda itiş gücünü artırıyor.

Parasailor’ın bir başka avantajı da yatay açılma bölgesi sayesinde ani ve güçlü hava basıncı artışlarını kontrollü bir şekilde dışarı atabilme yeteneği. Çok katmanlı ve çift dikişli köşe bağlantıları, güçlendirilmiş kenarları ve dayanıklı malzemeleri ile Parasailor, sert rüzgârlara karşı yüksek direnç gösteriyor ve geleneksel spinnakerlara göre daha güvenli bir kullanım sunuyor. mssnautic.com