Pershing GTX116

Pershing GTX116

Cannes fuarında yeni Pershing GTX116 modelini görme şansı yakaladıktan sonra modelin aslında orijinal fotoğraflarında göründüğünden daha da şık olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedenlerinden biri taslaklarda ilk anda göze çarpmayan bazı gizli tasarım özellikleri.

Bunların ilki denize kadar inen bir güverteyle bir dış yüzme platformu ve açıldığında bir Williams 565 DieselJet ve üç kişilik bir Seadoo saklayan dev garajı ortaya çıkaran daha korunaklı bir iç bölümle ayrı seviyedeki beach club. Burada asıl zekice olan, iki kısmı ayıran kıç mezarnaların yukarı dönerek iki bölümü tek bir geniş alana dönüştürmeleri. Buradan yukarı çıkan merdivenlerle bir dış mekân yemek masası ve şık bir barla donatılmış daha da özel yüksek havuzluğa ulaşılıyor.

Pershing GTX116'da açılan kıç ayna ve kapılar dev bir oyuncak dolabını ortaya çıkarıyor.
Pershing GTX116’da açılan kıç ayna ve kapılar dev bir oyuncak dolabını ortaya çıkarıyor.

Daha önce fark etmediğimiz diğer bir özellik ise iskelede geniş bir yan güverte ve sancakta yan güverteye yer verilmemesiyle yaratılan asimetrik ana güverte yerleşimi, böylece salon tüm bu ekstra alanı kullanıyor. Ana oturma grubunun karşısındaki tam boy camlı yan kapı kayarak açılıyor ve parapet aşağı yönde katlanıyor. Böylece denize bakan geniş bir teras ve salondan kesintisiz bir manzara yaratılıyor.

Salon oturma grubu katlanır yan terasa bakıyor.
Salon oturma grubu katlanır yan terasa bakıyor.

 

Bu bile gösterinin tartışmasız yıldızı olan ve her iki kolçağında mevcut dönerek dev Kamewa jetlerinin itme ve yönüne karar veren bir çift kontrol koluyla özel üretim karbon fiber kaptan koltuğuyla yarışamıyor. Tek tavizi salon, kuzine ve dümen evi arasındaki övgüye değer bir koridora sıkışmış ana güverte yemek bölümünün boyutları ve konumu. Açık plan kuzine seçimi bunu ortadan kaldırabiliyor, ancak karşılığında misafirlerin ve mürettebatın mahremiyetinde kayıplar ortaya çıkıyor.

Yatak master süitin geniş alanı içinde neredeyse kaybolmuş gibi görünüyor.
Yatak master süitin geniş alanı içinde neredeyse kaybolmuş gibi görünüyor.

 

Güverte altındaki beş kamara yaklaşık sekiz metrelik enden en iyi şekilde yararlanıyor. Bu enin performans üzerinde etkileri olup olmadığı daha sonra görülecek, ancak tekne bildirilen 34 knot maksimum süratle hiç de tembel sayılmaz.

TEKNİK ÖZELLLİKLER

TAM BOY 35,24m (115ft 7in)
EN 7,72m (25ft 4in)
MAKİNE Üçlü 1800-2000hp MAN V12
MAKSİMUM SÜRAT 34 knot
FİYAT Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM denturyat.com