D-Marin, İtalya’nın Livorno şehrinde yeni marina inşaatına başlıyor

D-Marin, İtalya’nın Livorno şehrinde yeni marina inşaatına başlıyor

Akdeniz deniz turizminin gözde lokasyonlarından biri olacak Livorno marinası, D-Marin ve Azimut|Benetti Group’un iş birliğiyle hayata geçiriliyor. Sürdürülebilirlik odaklı proje, prestijli bir yatçılık destinasyonu olarak Akdeniz’e yeni bir soluk getirecek.

Premium marinaların önde gelen markası D-Marin, İtalya’nın Livorno şehrinde yeni bir deniz turizmi destinasyonunun inşaatına başlıyor. Azimut|Benetti Group iş birliğiyle gerçekleşecek olan proje, Akdeniz’in prestijli yatçılık merkezlerinden biri olmaya aday Livorno marinasını hayata geçirecek.

Livorno Belediye Başkanlığı’nın da desteklediği proje kapsamında, önemli paydaşların katılımıyla düzenlenen bir basın toplantısında, inşaatın Nisan 2024’te başlayacağı duyuruldu. Projenin tamamlanması hedeflenen tarih olan Haziran 2026’dan önce, marinanın ilk bölümleri yatçıların kullanımına sunulacak.

Azimut|Benetti Group iş birliğiyle gerçekleşecek olan proje, Akdeniz'in prestijli yatçılık merkezlerinden biri olmaya aday Livorno marinasını hayata geçirecek.
Azimut|Benetti Group iş birliğiyle gerçekleşecek olan proje, Akdeniz’in prestijli yatçılık merkezlerinden biri olmaya aday Livorno marinasını hayata geçirecek.

 

Toplam 815 rıhtımın yer alacağı marinada, rıhtımların yanı sıra toplantı alanları, birinci sınıf dinlence ve eğlence alanları da bulunacak. Yatırımın yaklaşık 14-15 milyon avro olması beklenirken, projede restoranlar için 220 m2’lik alan, barlar için 60 m2’lik alan ve ofisler için 250 m2’lik alan ayrılacak.

Livorno Marina’nın çevresel kimliği, sürdürülebilirlik ilkesiyle şekillendirilecek. Proje kapsamında, doğal unsurların kullanılacağı, güneş panelleriyle enerji üretiminin sağlanacağı ve geri kazanılmış yağmur suyunun yeşil alanların sulanmasında kullanılacağı planlanıyor. Bu yaklaşım, Azimut|Benetti Group ve D-Marin’in gelecek nesillere sürdürülebilir marinalar bırakma kararlılığını yansıtıyor.

D-Marin İtalya Genel Müdürü Nicolo Caffo ise şöyle konuştu; “D-Marin’in Livorno’ya inancı tam. Burası, birinci sınıf müşteri deneyimi, ticari mükemmellik, sürdürülebilirlik taahhütleri ile temelini inovasyondan alan ortak değerler üzerine inşa edilen, Akdeniz’in en prestijli marinalarından biri olacak. D-Marin, Azimut|Benetti Group ortaklığıyla Livorno Marina’nın gelişmesini ve bildiğimiz ünlü yatçılık merkezi haline gelmesini sağlayacak” dedi.