Prestige 690

Prestige 690

Fransız tersane, F-Line serisinin yeni amiral gemisi Prestige 690 ’ın lansmanı için kendi ülkesindeki fuarı bekleyecek. Bir önceki model olan 680 esas alınarak inşa edilen bu teknede, yenilenmiş gövde pencere tasarımı, yeniden tasarlanmış flybridge yerleşimi, yeni bir sabit tavanın yanı sıra havuzluğun içinde kullanışlı bir güneşlenme alanı yaratan, kıç ayna adaptasyonu uygulanmış.

Üst güverteye özel bir ilgi gösterilmiş ve sabit mobilyalarla bölümlere ayrılmadan daha açık bir yerleşim sunacak şekilde tasarlanmış. Tik masa ve bardaki tik detaylar bu güverteye sofistike bir hava katıyor. Geride, sırt kısmı ayarlanabilen kare güneşlenme minderi misafirlerin sabit tavanın gölgesinden çıkarak uzanmalarına imkan tanıyor. Burada alternatif olarak üç kişilik bir kanepe, koltuk ve sehpa tercih edilebiliyor.

İçerideki çok daha az değişiklik göze çarpıyor olsa da eski 680’in yerleşiminin ne kadar başarılı olduğu göz önüne alınınca bu durum şaşırtıcı değil. Kıçtaki mutfak ve master kamara ile misafir kamaralarına ayrı geçiş sağlayan basamaklar da olduğu gibi bırakılmış. Ancak dümen bölümünün gerisine çok kullanışlı bir yan kapı eklenmiş.

Misafir kamara yerleşimlerinden hangisini seçerseniz seçin master kamara baştaki yükseltilmiş bölümde kalarak konfor ve sükunetin tadını çıkarabilmeniz için ideal konumu sağlıyor. Banyosu da epey geniş.

Prestige 690’da banyolu üç kamara seçeneği mevcut, ancak çok sayıda misafir ağırlamayı ya da teknesini charter için kullanmayı düşünenler bunun yerine vasatta twin yataklı iki kamaralı versiyonu tercih edecektir.

Prestige teknenin büyük makine seçenekleriyle 30 knot sürat yapabildiğini, 25 knot seyir süratinde ise 350 deniz mili menzile sahip olduğunu belirtiyor.

Geniş gövdeli Prestige X70’in de aynı gövde esas alınarak tasarlanmasıyla, hangi versiyonun daha popüler olacağını görmek ilginç olacak.

Prestige 690 - Yerleşim planı
Yerleşim planı

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 21.45 metre
En 5.30 metre
Su hattı boyu 1.58 metre
Deplasman 33 ton (boş)
Maksimum sürat 30 knot
Seyir sürati 25 knot
Yakıt kapasitesi 3450 litre
Temiz su kapasitesi 760 litre
Concept & Design Garroni Design JP CONCEPTS / Prestige
Engineering J&J Design
Fiyat Firmayla iletişime geçiniz
İletişim triodeniz.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.