Ronstan Orbit vinçler

Ronstan Orbit vinçler

Andersen’in ürettiği Ronstan Orbit vinçler, paslanmaz çelik donanımıyla piyasanın en iyileri arasında yer alıyor. Bunun kısmen nedeni tambur üzerindeki pürüzlü bir yüzeye göre halatlara daha nazik davranacak şekilde geliştirilen dikey çıkıntılar.

Ancak bunlar oldukça sağlam olsalar da kimi kullanıcılar için ağır ve pahalılar. Bu nedenle Ronstan bu çıkıntılı tasarımı bir seri alüminyum vince uygulayarak, ortaya döküm tamburlara kıyasla daha sağlam ve hafif bir ürün çıkardı.

Vincin en üst kapağının saat yönünün tersine dönmesiyle halatın kıstırma çenelerinden çıkarılmasına ve kolun vinç üstünden kaldırılmasına gerek kalmadan ıskotanın hafifçe kaçırılmasına olanak veren QuickTrim, avantaj sağlayan bir özellik. Bu fonksiyon daha çok yarışçılara hitap ediyor, ancak gezi yelkencileri için de kullanılabiliyor. Sürtünme ve fiziksel boyutları azaltmış Orbit Vinçler’in bakımları da alet kullanmadan yapılabiliyor.

Seride her ikisi de QuickTrim özelliğine sahip 30 ve 40 iki vitesli modellere ilaveten QucikTrim olmayan daha küçük tek vitesli 20 modeli de bulunuyor. Ronstan Orbit vinçlerim yeni modellerinin fiyatları 4.385 Euro’dan başlıyor.
İletişim: skiper.org