Pardo Endurance 60

Pardo Endurance 60

2021 Cannes fuarında tanıtılan, ancak ilk sergilenişi Southampton fuarında gerçekleşen Pardo Endurance 60, markanın Akdeniz stili çepeçevre güverteli günlük tekne formülüne dört mevsim özellikleri katıyor.

Ters baş bodoslaması ve başa eğimli ön camıyla 59ft boyda kesinlikle çok yakışıklı bir tekne ve tamamen kapalı dümen evi ve vardavelalara gerek bırakmayacak yükseklikte parapetlerle korunan çepeçevre güvertesiyle de çok emniyetli.

Pardo Endurance 60, ayrıca markanın dümen evli GT serisinde bulunmayan üst güverteyi de ekliyor. Havuzluğun iskele tarafından erişilen, kompakt alçak konumlu Flybridge ekstra yer ve esneklik sunarken ağırlık merkezini mümkün olduğunca aşağıda tutmak için tasarlanmış.

Tekne istenirse ikinci dümen istasyonuyla da seçilebiliyor ve rüzgâr önleyicinin ön tarafında manzaralı bir yerde oturmak veya birkaç bisiklet veya SUP taşınabilecek alışılmadık bir güverte bölümü bulunuyor.

Havuzlukta bir çift katlanır parapet suya erişim olanağı sunan yaklaşık 17m² (180ft²) havuzluk alanı yaratıyor. Hidrolik dikey hareketli yüzme platformu tam boy bir jet bot için yeter büyüklükte ve dümen evi üstünden geriye açılan bir tenteye de yer veriliyor. Dümen evi gerek duyulan tam korumayı sağlıyor fakat kuzinesinin her iki yanındaki giyotin camları tekneyi açmak istediğinizde teknenin kıç bölümleri Pardo’nun daha klasik açık tekneleri kadar partilere uygun bir hâl alıyor.

Master Kamara
Master Kamara

Uzun gezi seyirlerini tercih ediyorsanız, Pardo Endurance 60’ın üç kamarası, üç banyosu ve opsiyonel iki kişilik mürettebat kamarası seveceğiniz haberler arasında yer alıyor. Aynı Endurance serisinin yakında gelecek modeli E72 gibi, E60 işletme verimini paketin merkezine koyması da çok iyi. Bir çift IPS 700 veya 800’lerle, safkan süratten çok sessiz ve konforlu bir seyir amaçladığı açıkça görülüyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER


TAM BOY 18,08m (59ft 4in)
EN 5,13m (16ft 10in)
MAKİNE Çift Volvo Penta IPS700-800
MAKSİMUM SÜRAT 25knot
FİYAT 1 milyon 782 bin 550 Euro
İLETİŞİM tezmarin.com