Setur Marinaları Mavi Bayrak aldı

Setur Marinaları Mavi Bayrak aldı

Setur Marinaları, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda 49 ülkede yürütülen Mavi Bayrak programı çerçevesinde “Mavi Bayrak” aldı.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda 49 ülkede yürütülen ve birbirinden önemli 38 kriterle incelenen Mavi Bayrak programı çerçevesinde, Setur Marinaları “Mavi Bayrak” aldı. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi’nin açıkladığı 2021 yılı Mavi Bayrak ödülleriyle, bu yıl ülkemizde 519 plaj, 22 marina, altı bireysel yat ve 10 turizm teknesinde Mavi Bayrak dalgalanıyor.

Toplamda 10 marinası bulunan Setur Marinaları’nın sekiz marinası; Antalya, Ayvalık, Çeşme, Finike, Kaş, Kuşadası, Marmaris ve Yalova, Mavi Bayrak alan noktalardan oldu.

Setur Marinaları
Setur Marinaları’nın sekiz marinası Mavi Bayraklı

 

Mavi Bayrak Programı, Avrupa Birliği’nin 1987 yılını çevre yılı ilan etmesi ile başladı. Çıkış noktası halk sağlığını korumak ve bunu çevre eğitimi ile bilinçlendirmek olan uygulama, ülkemizde 1993 yılında hayata geçirildi.

38 önemli kritere sahip Mavi Bayraklı marinaların, çevre eğitimi ve bilinçlendirme etkinlikleri düzenlemesi, doğal kaynak verimliliği, çevre dostu ürünler, atık ve atık su yönetimi konularında çevre yönetim faaliyetleri yürütmesi, deniz suyu kalitesine dair temizlik şartlarını sağlaması, hassas, doğal alanların korunması için yasa ve yönetmelik gereksinimlerini karşılaması, deniz kirlenmesi, yangın ve diğer kazalar için acil durum planı ve emniyet tedbirlerini almış olması zorunlu kriterlerden bazıları. www.seturmarinas.com