Setur Marinaları, Ören Rib & Refit Park’taki yatırımlarını sürdürüyor

Setur Marinaları, Ören Rib & Refit Park’taki yatırımlarını sürdürüyor

Türkiye’nin önde gelen zincir marina işletmelerinden Setur Marinaları, geçen yaz Muğla Ören’de hizmete açtığı Rib & Refit Park’ta karada kışlama, tekne bakımı ve onarım hizmetlerine yeni faaliyetler eklerken, aynı zamanda alanda yepyeni bir tesisin inşasına başladı.

“Yeni ufuklara yelken aç” mottosuyla deniz severlere hayatlarını kolaylaştıracak çözümler sunmaya devam eden Setur Marinaları, Rib & Refit Park’a önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Ören Rib & Refit Park tesislerinde, Setur Marinaları güvencesi ve kalitesiyle sunulan hizmetlere şimdi de Croc Lift eklendi. 240 tonluk yeni Croc Lift’in faaliyete geçmesiyle, Setur Marinaları’nın karapark hizmetlerindeki gücü bir kez daha kanıtlanmış oldu.

240 tonluk yeni Croc Lift
240 tonluk yeni Croc Lift

Ören Rib & Refit Park, travel lift ile 25 metre uzunluğa ve 6.3 metre genişliğe kadar olan tekneleri karaya alırken, 240 ton kapasiteli amfibi lift ile 50 metre uzunluğa kadar olan tekneleri 70 metre uzunluğundaki rampadan karaya çekebiliyor. Yapılan yeni yatırımlarla birlikte, amfibi lift artık 12 metre genişliğe kadar olan katamaran teknelerine de hizmet verebilecek. Ayrıca, makine parkındaki 60 tonluk tekne taşıyıcısı da kara sahasında faaliyetlerine devam ediyor.

Rib & Refit Park, kara sahasında bulunan iki adet 2.200 metrekarelik ikiz hangarda 50 metre uzunluğa kadar ve 700 metrekarelik ikinci hangarda 30 metre uzunluğa kadar olan tekneler için refit gerçekleştirme alanı sunuyor. Tesiste, boya, motor bakımı, mekanik, elektrik, marangoz ve fiberglas işleri gibi yatların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetler sunuluyor.

Son teknoloji ürünü pedestalalar ile sahadaki tüm tekneler için elektrik ve su hizmeti sağlayan tesis, güvenlik yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Ören Rib & Refit Park’ın tüm yangın altyapısı yenilenirken, yüksek çözünürlüklü güvenlik kameralarıyla tesisin her noktası izlenebiliyor.

Doğaya saygılı, İSG normlarına uygun karapark hizmetlerini Setur Marinaları kalitesiyle birleştiren Rib & Refit Park’ta yeni bir tesis inşası devam ediyor. Bu yeni tesisle birlikte, 22.000 metrekarelik alanda 150 tekne kapasitesiyle konukları ağırlamaya devam edecek.