Türkiye’nin en iyi işyeri, Setur Marinaları

Türkiye’nin en iyi işyeri, Setur Marinaları

Setur Marinaları, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric’in yaptığı Türkiye’nin en geniş katılımlı işyeri araştırmasına göre üst üste üçüncü kez “Türkiye’nin en iyi işyeri” ödülüne layık görüldü.

Dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric’in gerçekleştirdiği 2020 yılını ve 2021 ilk dönemini kapsayan “Kincentric Best Employers” araştırması sonucunda Setur Marinaları 2020 yılında “Türkiye’nin En İyi İşyerleri” listesinde yer aldı. Setur Marinaları, böylece üç yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülünü almış oldu.

Setur Marinaları ödül

Araştırmada, 2020 yılında Kincentric Türkiye’nin veri tabanında bulunan 40 farklı sektör ve yaklaşık 350 şirket arasından yaklaşık 200 şirket değerlendirildi ve toplamda 24 şirket “En iyi işyeri” unvanını aldı. Bu listede Setur Marinaları’nın da dahil olduğu 20 Koç Holding şirketi “Türkiye’nin En İyi İş Yeri” olmaya hak kazandı.

Araştırma verileri, şirketlerin kendi bünyesindeki çalışanların görüşleri baz alınarak analiz ediliyor. Araştırma sonuçları “Çalışan bağlılığı, çeviklik, bağlı kılan liderlik ve yetenek odağı” olmak üzere dört farklı kategoride değerlendiriliyor. Dünya’da 20 yıldır yürütülen ve sadece son beş yılda 4 binin üzerinde farklı şirketin dahil olduğu program 78 farklı pazarda uygulanıyor En iyiler 15 milyon çalışana ulaşılarak çalışanların görüşleri doğrultusunda belirleniyor.