Solaris Power 52 Open

Solaris Power 52 Open

Orijinal 48ft Open modelinin dümen suyunda daha küçük iki yeni tekneyi suya indiren Solaris Power, şimdi bu yeni Solaris Power 52 Open ile başlayarak seride yukarıya yöneliyor. Önceki modellerde olduğu gibi, Solaris su damlası formundaki ayak izinin (yüksek açılı dikey baş bodoslama ve derin V şeklinde kıç kesitler) alışılmadık derece kuru, dengeli, konforlu bir seyir sağlarken güverte altı ve üstünde misafirler için daha çok alan yarattığını belirtiyor. Denizciliğiyle ilgili iddiaları onaylamak için bir deneme seyrini beklemek zorundayız, ancak çizimler kesinlikle büyük, enli bir havuzluk ve geniş baş güverte alanına ulaşan cömert çepeçevre güverteler gösteriyor.

Solaris Power 52 Open’da tasarımcılar alanları etkin kullanarak tekne sahiplerine üç farklı havuzluk yerleşimi seçeneği sunmuşlar. İlkinde büyük bir açık mekân kuzinesiyle alışılmış tik yemek masası üzerinde birbirlerine bakan bir çift koltuk kullanılıyor. Diğer iki seçenekte başa veya kıça bakan çok daha büyük C formlu bir oturma grubu, karşısında ikinci bir düz koltuk ve üçlü dümen koltukları arkasında inceltilmiş bir bar bulunuyor. Bu planlar manzarayı açan ve güverte alanını daha da genişleten bir çift katlanır parapetle birleşince bu boy bir teknede gördüğümüz en çekici günübirlik tekne yerleşimlerinden biri ortaya çıkıyor.

Güverte altında gerek iki uçtaki iki geniş çift kişilik kamara ve iskelede küçük tek kişilik bir mürettebat kamarasıyla, gerek diğer seçenekte yer alan iki daha küçük çift kişilik ve üçüncü iki tek yataklı misafir kamarasıyla daha fazla seçenek sunuluyor. Her iki durumda da iki kamaradan daha büyüğüne özel bir banyo var, ikinci banyo ise koridora da açılıyor ve böylece günlük misafirler tarafından da kullanılabiliyor. Solaris Power 48’den 52’ye geçişin diğer bir büyük avantajı ise bot garajının bir Williams Minijet alacak kadar büyümesi yanında büyük bir hidrolik platform sunulması.

Standart Volvo Penta IPS 650 tahrik sistemleriyle donatılan Solaris Power 52 Open, 30 knot maksimum sürat sağlaması beklenirken, seçenek olarak sunulan IPS 800’ler ile 35 knot civarı bir sürat bekleniyor. solarispower.com

TEKNİK ÖZELLİKLER


TAM BOY 16,2m (53ft 2in)
EN 4,95m (16ft 3in)
MAKİNELER Çift Volvo Penta IPS 650 veya 800
MAKSİMUM SÜRAT 30-35 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz