Teknede doğal enerji

Teknede doğal enerji
Tekne Dekorasyonu - Doğadan gelen ilham
Tekne Dekorasyonu – Doğadan gelen ilham

Renkleriyle göz kamaştıran ve teknede doğal enerjileri ile huzur veren yarı değerli taşlar ve onlardan ilham alınarak tasarlanan objeler kendilerine özgü havalarıyla teknenize yeni bir ruh katacak. Sonbaharın son ayını bu özel taşlara ayırdık.

Yazı: Ceren Civaoğlu Tugay (info@cerencivaoglu.com)
DOĞADAN GELEN İLHAM
Doğa bu kadar çok eşsiz albenide renk ve formlara sahip, büyüleyici estetikte elementler sununca, ilhamla beslenen yaratıcı tasarımcıların da kayıtsız kalması mümkün değil elbette. Duvar kağıdından kahve fincanına her alanda bu çarpıcı renkli hareli desenler yerini aldı. Hatta özellikle soyut çalışan bazı sanatçılar tablolarında dahi kullanıyor… En ilham verici bulunanlardan biri de yeşilin en zengin tonlarını barındıran malahit taşından esinlenerek çalışılan objeler.

OBJELERLE SINIRLI KALMAYIN
Peki bu yarı değerli doğal taşların yadsınamayan enerjisini objelerle sınırlı tutmayıp, duvar gibi mekânsal elemanlardan birinde kullanırsak? Tabi sözümüz burada tadilat projesi, yahut yeni yapımlarda fikir sahibi olmanız için… Şüphesiz rengi ve deseniyle büyük bir ebatta bu taşları kullanmak bulunduğu yere dominant bir karakter verecektir. Bu stilde plakaların yarı geçirgen bir dokusu olması sayesinde arkadan aydınlatıldığında ortaya epik bir görüntü çıkıyor. Bu taşları siyah ya da metalik tonlarla da kombin yapabilirsiniz… Ağırlık konusunda endişe etmeyin, bazı firmaların sırf tekneler için ürettiği özel incelikte ve ağırlıkta plakalar da bulunuyor.

Yazının devamı Kasım 2016 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.