Yeni başkan Özlem Akdurak

Yeni başkan Özlem Akdurak
Özlem Akdurak TFY'de yeni dönem
Özlem Akdurak ile TFY’de yeni dönem

Türkiye Yelken Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda 214 delegeden 208’i oy kullandı. 2014’ten beri başkanlık yapan Mehmet Serhat Belli’nin 97 oy aldığı genel kurulda, 111 oy alan Özlem Akdurak Yelken Federasyonu’nun yeni başkanı oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığına ilk kez seçilen Özlem Akdurak yaptığı konuşmada, kalıcı başarı elde etmek için güçlü kulüplerin yaratılması gerektiğini vurguladı.

Kulüplerin ekonomik anlamda daha güçlü olması gerektiğine dikkati çeken Akdurak, mevcut sistemde 140’yakın kulüpten 10-15 tanesinin varlığını koruyabildiğini kaydetti. Bunun tesislerle ilgili kulüplere uygulanan mali cezalardan kaynaklandığını belirterek, “Bizler yelken camiası olarak sporcu yetiştirdiği için cezalandırılan yegane spor branşıyız. Önceliğimiz sizleri bu sıkıntıdan kurtarmak olacak. Sizlere söz veriyorum, en kısa sürede en yetkili makamlara ulaşmaya çalışacağım” diye konuştu.

Yeni dönemde federasyonun daha şeffaf olacağını da dile getiren başkan, milli takım seçme kriterlerinin de gözden geçirileceğini sorunların çok büyük olduğunu belirtti.

Yelken Federasyonu yeni yönetim kuruluna ise Ahmet Oğuz Özcü, Adnan Yıldırım, Ali Doğaner, Cengiz Kalkan, Ceyhan Üstüner, Ferit Esen, Hakan Yenigün, Hakan Han Özcan, Mahmut Saral, Melih Dilikoğlu, Özfer Uralp ve Yusuf Öztürk seçildi.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.