Torqeedo Travel elektrikli deniz motoru yenilendi!

Torqeedo Travel elektrikli deniz motoru yenilendi!

Deniz tipi elektrikli tahrik sistemlerinin öncüsü Alman markası Torqeedo’nun Travel serisini yeniledi. Yeni Torqeedo Travel ailesinin modüler tasarımı dört paket seçeneğiyle başlıyor.

Alman markası Torqeedo’nun deniz tipi elektrikli tahrik sistemlerinin öncüsü olarak görülmeye başlandığına şüphe yok. İnanılmaz şekilde, ilk Travel dıştan takma motorlarını piyasaya süreli neredeyse 20 yıl oldu ve bugüne kadar bunlardan 100 bin adedin üzerinde satış yaptılar, ürün serisinde yer alan elektrikli tahrik sistemlerinin toplam satış rakamı ise çeyrek milyon adet. Ancak şüphe yok ki, elektrikli dıştan takma pazarındaki çok sayıda rakipten gelen yeni ürün akınıyla, Torqeedo geride kalma konusunda gerçek bir tehlike yaşadı. Markanın yanıtı önemli güncellemeler getiren ve zaten fonksiyonel ve estetik olan ürünü modernize eden tamamen yeni Travel serisi oldu. Yeni Travel ailesinin modüler tasarımı dört paket seçeneğiyle başlıyor.

Yeni Torqeedo Travel ailesinin modüler tasarımı dört paket seçeneğiyle başlıyor.
Yeni Torqeedo Travel ailesinin modüler tasarımı dört paket seçeneğiyle başlıyor.
Torqeedo Travel Adventure Paketi kanolar ve çok hafif küçük tekneler için tasarlanmış. Paket 1100W güçte (yaklaşık 3hp muadili) bir Torqeedo Travel motoruyla 1080Wh bir lityum iyon aküyü birleştiriyor. Motor bağlantı sistemi, kablolar ve kontrol kolu dahil yalnızca 9,8kg ağırlıkta, akü buna 8,6kg daha ekliyor ve daha iyi ağırlık dağılımı için farklı bir yere konabiliyor.

Essential Paket orijinal Travel’ın kullanışlı güncellenmiş versiyonu. Botlar ve 1,5 tona kadar günlük yelkenlileri hedefleyen pakette üzerinde bağlanan aküsüyle bir elektrikli motor mevcut. Aküsüz ağırlığı 11,6kg ve iki farklı şaft boyuyla üretiliyor. Yeke üzerinde önceki modelde kullanılan sade tek renkli LED ekran yerine, arka plan aydınlatmalı tam renkli bir ekran bulunuyor. Ekran dahili GPS sensörüyle gerçek zamanlı menzil ve çalışma süresi yanında şarj durumu, sürat ve tüketimi görüntülüyor. Sistem doğrudan telefonunuzdaki TorqLink uygulamasına bağlanabiliyor ve çevrimiçi yazılım güncellemeleri yanında daha fazla bilgi sağlıyor.

Diğer yenilikler arasında her defasında takılan ve sabitlenen ayrı kablolara gerek duyulması yerine, takıldığında motora otomatik olarak bağlanan çok daha hızlı “tak ve kullan” akü öne çıkıyor. Standart 220V 180W şarj adaptörü şarj süresini yarıya indiriyor. Ayrıca doğrudan ana tekneden 12V/ 24V kablolarla veya opsiyonel solar panellerle şarj yapılabiliyor. Bir uzaktan kontrol setiyle motorun dümenle kullanılması mümkün olabiliyor.

Bunun ötesinde, Torqeedo Travel Range paketi standart 1080Wh aküyü daha güçlü 1425Wh üniteyle değiştiriyor. Torqeedo bu daha büyük aküyle yarım güçte 10 saate kadar çalışma süresi sağlandığını belirtiyor.

Son olarak, daha büyük tekneler için tasarlanan Power paketinde 5hp makineye muadil 1600W güçte bir motor bulunuyor.
dekamarine.com