UV Safe Air hava dezenfeksiyon sistemi

UV Safe Air hava dezenfeksiyon sistemi

Kimyasallarla sterilizasyon; yüzeylerin sterilizasyonu açısından güvenilir bir çözüm olmasına karşın, sadece anlık koruma sağlamakta. Hiçbir sterilizasyon yöntemi yaşadığımız ortamda gerçek zamanlı bir koruma sağlayamıyor. UV Safe Air Hava Dezenfeksiyon Sistemi ise kullanım özellikleri ve sunduğu teknik avantajlarla insanların toplu olarak bulundukları tüm kapalı ortamlar için ideal bir çözüm olarak Türkiye’de tasarlandı ve üretiliyor. Tasarımı ve hesapları, RADTECH/IUVA tarafından yayınlanmış doz ve ışınım ölçüm prensiplerine göre yapılıyor.

Ortamdaki havayı emen sistem, ozon üretmeyen UV-C ampullerle donatılmış ve en üst seviyede UV-C’ye maruz kalmasını sağlayacak özel olarak tasarlanmış haznede sterilize edip filtreleyerek dezenfekte edilmiş havayı tekrar ortama veriyor. Böylece havada asılı kalan mikro damlacıklardan yayıldığı kanıtlanmış, başta Kovid-19 olmak üzere birçok bulaşıcı hastalığın kapalı ortamlarda yayılmasının önlenebildiği belirtiliyor.

UV-C (200- 280nm) dalga boylarının başta virüs, bakteri, küf, spor ve mayalar olmak üzere tüm zararlı mikroorganizmaların inaktive edilmesinde en güvenilir ve etkin yöntem olduğu, doğru uygulandığında zararlı mikro organizmaları yüzde 99,99 oranında inaktive ettiği birçok uluslararası makaleyle bilimsel olarak kanıtlanmış. Evler, toplu taşıma araçları, iş yerleri, okullar, restoranlar gibi kapalı hacimlerde, kısacası yaşamın her alanında UV-C yüzey/ortam ve hava sterilizasyon çözümleri kullanılarak Kovid-19 ile mücadele edebilmek mümkün. Bu yöntemle teknenizde misafirlerinizi ağırlarken de kapalı alanlarınızdaki havayı sterilize edebiliyorsunuz.

İki farklı modelle sunulan cihaz; UV Safe Air eco 30 modelinde 15m2’lik bir alanda yaklaşık 38m3 bir hacimdeki havayı saatte 2.5 kere devridaim yaparken, UV Safe Air eco 50 modelindeyse 30m2’lik bir alanda yaklaşık 75m3 bir hacimdeki havayı saatte 2.5 kere devridaim yapabiliyor. Tekneler ve evler için uygun modeller 12V ve 220V elektrik voltajında çalışabiliyor.

İletişim: eastmarine.com.tr

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.