Volvo Penta Joystick Yanaşma

Volvo Penta Joystick Yanaşma

Volvo Penta’nın joystick yanaşma sistemi yeni bir şey değilmiş gibi görünebilir. Sonuçta, firma konsepti IPS pod tahrik sistemiyle birlikte 2005 yılında piyasaya sürmüş ve sağladığı yanaşma manevrası kolaylığı IPS ünitelerinin başarısında önemli bir rol oynamıştı.

Sonrasında marka kendi ikili kuyruk tahriki sistemleri için joystick kontrolü sundu, ancak firmanın belirttiğine göre bu endüstrinin dizel kuyruk sistemlerinin dümen hareketini baş manevra pervanesiyle entegre eden ilk sistemdi Yamaha’nın Helm Master EX sistemi joystick kontrolü sunan ilk üründü. Ancak sadece makinenin dümen hareketini, devri ve şanzımanı kontrol ediyor, manevra pervanesini etmiyordu.

Kuyruk tahrik sistemleri ve manevra pervaneleri mükemmel uyum içinde.
Kuyruk tahrik sistemleri ve manevra pervaneleri mükemmel uyum içinde.

Tüm yeni Volvo Penta Aquamatic DPI kuyruk sistemleriyle uyumlu ve eski tekneler üzerine de bağlanabilen sistem IPS ile aynı şekilde çalışıyor; kaptan yanaşma düğmesine basıyor ve joysticki teknenin hareket etmesini veya dönmesini istediği yönde itiyor veya döndürüyor. Sonra bilgisayar gerekli şanzıman, devir, dümen açısı ve itmeyi uygulayarak komutun gerçekleşmesini sağlıyor.

Tekne kontrolü dümen döndürmek, makine kontrolleri ve manevra pervanesi düğmeleriyle uğraşmak yerine bir anda kolay öğrenilebilen tek kişilik bir iş haline geliyor.
volvopenta.com