47m’lik megayat Liquid Sky

47m’lik megayat Liquid Sky

CMB Yachts filosuna yeni katılan 47 metrelik Liquid Sky, zamansız tasarım çizgisi, zarif gövdesi ve geniş, kullanışlı yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Türkiye’de ve dünyada kompozit teknolojisiyle ürettiği 40 metre üstü megayatlarla tanınan CMB Yachts; dünyaca ünlü ödüllü tasarımcı Espen Oeino’nun çizim masasından çıkan, iç tasarımı Beril Başaran-Artebel Design imzası taşıyan CMB47 serisindeki yeni teknesi Liquid Sky’ı ağustos ayında Antalya’da suya indirdi. Kusursuz çizgileri ve tasarımıyla dikkat çeken Liquid Sky’ı 1-5 Kasım arasında Miami’de düzenlenecek Fort Lauderdale Boat Show’da yapılacak dünya prömiyeri öncesinde Bodrum Palmarina’da gerçekleştirilen Türkiye prömiyeri sırasında inceleme fırsatı bulduk.

HER GÜVERTEDE AYRI KEYİF

Dört güverteli Liquid Sky, yüksek standartlardaki kompozit gövdesi ve üst binasıyla dikkat çekici bir görünüme sahip. Teknolojinin tüm yeniliklerinin kullanıldığı derin V gövdeli megayatın ana güvertesine pasarella yardımıyla geçiyoruz. Geniş kullanım alanına sahip havuzlukta önünde sehpası olan karşılıklı L oturma grubu ve kıç tarafta güneşlenme alanı yer alıyor. Havuzluğun altı beach club’a ev sahipliği yapıyor. Yüzme platformu üzerinde yaratılan kayar cam kapılı beach club, denize giriş ve çıkış sırasında misafirlere dinlenme, eğlenme, duş ve mayo değişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere güneşten korunaklı fakat denize yakın bir keyif alanı olarak tasarlanmış. Onun ön tarafında makine dairesi ve ilerisinde bot garajı bulunuyor.

CMB Yachts - Liquid Sky Flybridge
Dinlenme ve eğlence bölümüne sahip flybridge’te seyir keyfini artırmak için jakuzi ve şelale gibi detaylara yer verilmiş.

Havuzluktan salona geçiş iki yana açılan kayar cam kapıyla yapılıyor. Ana güvertede salon, oturma ve yemek bölümü için ayrılan 78 m²’lik yaşam alanı büyük gövde camları ve kullanılan açık renkli mobilyalar sayesinde aydınlık ve ferah. Salonun girişinde iskelede bir bar bölümü, karşısında dinlenme koltukları; hemen ilerisinde üç cephesi koltuklarla, bir cephesi dekoratif şömineyle çevrelenmiş oturma bölümü yer alıyor. Sekiz kişilik masanın bulunduğu yemek bölümü şömineyle oturma bölümünden ayrılmış. Artebel Design kurucusu, tasarımcı Beril Başaran’ın tasarladığı teknenin iç mekânlarında modern ve yalın dokunuşlarla şekillenen dekorasyonda; soft renkler ve zarif detaylarla lüks bir çizgi yakalanmış. Doğal taş ve ahşap objelerin, keten dokulu ürünlerle birarada kullanıldığı demir, bronz, bakır gibi metal aksesuar ve aydınlatmalar, tüm mekânlarda olduğu gibi salonda da uyum içinde.

CMB Yachts’ın 47m’lik megayatı Liquid Sky test yazısının devamını Kasım 2017 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.