Absolute Navetta 75

Absolute Navetta 75

Absolute çok hareketli görünüyor. Yeni nesli modellerin ilki 60 Fly’ı daha önce suya indirmişti, bu yıl ise yeni amiral gemisi Absolute Navetta 75 denize iniyor.

Modelin temelinde mevcut Navetta 73 ile ortak noktalar olduğu çok açık olsa da, yeni modeli önceki modelden ayıran pek çok şey olduğu anlaşılıyor. En belirgini bir süre önce denize inmiş olan 48Coupe ve 60 Fly modellerinin tasarımlarını izleyen kıçayna düzenlemeleri ve bunun planlanan yeni Navetta modellerinin çizimlerinde de paylaşılacak olması kuvvetle muhtemel.

Bu yeni tasarım dilinin arkasındaki fikir çok daha açık bir kıçayna tasarımı ve modüler mobilyalar kullanarak havuzluk ile yüzme platformu arasındaki bağlantının geliştirilmesi. Böylece kıç güverte birçok farklı şekilde düzenlenebiliyor.

Absolute Navetta 75 - Master Kamara

Navetta 73 yüksek ve sert açılı bir makineydi, ancak daha yumuşak kıçayna çizgileri ve kıçtaki Cadillac stili direkler 75’in hatlarını yumuşatıyor ve tekneye daha temiz ve eğimli bir profil kazandırıyor. Yalnızca profili daha da yumuşatmakla kalmayıp dev salon camlarının manzarasını da geliştiren yeniden çalışılmış borda camları ve açık küpeşte tasarımı da dikkat çekiyor.

İç mekânda bazı değişiklikler olmuş, ancak en önemli nokta baş taraftaki muhteşem master süitin, vasatta tam eni kullanan VIP dahil üç misafir kamarasının ve kullanışlı mürettebat alanının korunmuş olması. Tek IPS makine opsiyonu önceki model 73 ile aynı ve üst sınır performansı dikkat çekici olsa da 75’in 20kt seyir süratinde çok konforlu bir seyir sunacağı öngörülüyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 74ft 8in (22.8m)
EN 18ft 4in (5.61m)
MAKİNE Volvo Penta IPS1350
MAKSİMUM SÜRAT 26kt
FİYAT Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM denizyatcilik.com