Atak Yachts T28 Cruiser

Atak Yachts T28 Cruiser

Daha ulaşılabilir bir tekne mottosuyla yola çıkan Atak Yachts, yeni modeli T28 Cruiser ile geniş yaşam alanları sunan, fonksiyonel ve konforlu bir tekne üretmeyi başarmış.

YAZI: Kadir Pirasoğlu

İzmirli tekne üreticisi Atak Yachts’ın ulaşılabilir fiyatlarla denizin keyfini çıkarmak isteyenler için tasarladığı yeni modeli T28 Cruiser’ı bir süredir bekliyorduk. Pandeminin hayatımıza girmesiyle üretim süreci uzayan modelin ilk gövdesi ağustos ayında denizle buluştu. Biz de vakit kaybetmeden soluğu Çeşme Marina’da aldık.

2017 yılında P35 modeliyle sektöre giriş yapan Atak Yachts, Milano’da Scuola Politecnica di Design’da Endüstriyel Tasarım okuyan Can Atak tarafından kurulmuş. Atak P35’i o dönem test etmiş ve düşüncelerimizi hem dergi sayfalarımızda hem de Youtube Oşinaryus kanalında sizlere iletmiştik. Atak Yachts, ilk tekneleri P35 üzerine aldıkları feedback’ler neticesinde günübirlik ve konaklamalı geziler için uygun, küçük, dengeli ve uygun fiyatlı bir tekne üzerinde odaklanmışve ortaya T28 modeli çıkmış. Modelin ilk suya inen versiyonu Cruiser haricinde Tender ve Sport olmak üzere iki versiyonu daha bulunuyor.

Günlük amaçlı kullanımın yanı sıra sportif balıkçılık, deniz sporları ve megayat tender olarak da kullanıma uygun model; geniş havuzluğu, güneşlenme alanları, konforlu iç hacmi ve balıkçılık için denize doğru açılan borda kapılarıyla dikkat çekiyor.

FONKSİYONEL GÜVERTE

Kıçtan kara marinaya bağlı teknemize sabit yüzme platformundan geçiyoruz. Modelde tüm alanlar akıllıca kullanılmış, bunu tekneye adım attığınızda anlıyorsunuz. Havuzlukta kıç tarafta oturma grubu ve ön tarafında yemek masası, karşılıklı bordalarda da oturaklar bulunuyor. Suya ve güneşe dayanıklı kumaştan üretilen oturma grubu minderlerinin alt kısımları geniş portuçlar için ayrılmış. Oturma grubu hem kalabalık misafir gruplarını ağırlamak hem de sıcak yaz günlerinde dışarıda yatmak isteyenler için ideal özellikte.

P35 modelinden esinlenerek geliştirilen açılabilen bordalar havuzluğa ferahlık katarken koyulacak bir sandalyeyle balık tutkunları için burası keyif mekânına dönüştürülebiliyor. Ayrıca istenirse borda yakınında bulunan saklama alanları livar olarak da kullanılabiliyor ve bordalara olta yuvaları entegre edilebiliyor.
Teknede kullanılan yüksek vardevelalar sayesinde güvertede güvenle dolaşabiliyorsunuz.

Yan yürüme yollarından baş taraftaki güneşlenme alanına ulaşılıyor. Rahat bir şekilde iki kişinin güneşlenebileceği büyüklüğe sahip minderin ön kısmı kaldırıldığında sırtlıklı, şık oturak detayı ortaya çıkıyor.

Atak Yachts T28 Cruiser ilk izlenim yazısının devamını Ekim sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.