Azimut’tan hibrit serisi

Azimut’tan hibrit serisi

Azimut, gelecek yıl piyasaya sürülecek yepyeni hibrit motorlu yat serisinin ayrıntılarını açıkladı. Seadeck olarak adlandırılan seri, tersaneyi ve müşterilerini tamamen sürdürülebilir bir geleceğe yaklaştırmak için tasarlanıyor.

Ağırlığı azaltmak için yüzde 40 karbon fiber içeriğine sahip ultra verimli bir gövdeye dayanan seri, Volvo’nun yakında piyasaya çıkacak olan dizel-elektrik hibrit aktarma organlarını ve çatıya monte güneş panellerini içerecek. Bu, seriye ait teknelerin yalnızca pil gücüyle, ancak daha yüksek hızlarda ve daha uzun yolculuklar için dizel motorlarla düşük hızda çalışmasına izin verecek. Azimut, bunun yine de ortalama bir karma kullanım yılı boyunca karbon emisyonlarını yüzde 40’a kadar azaltmalarını sağlayacağını belirtiyor.

60ft olarak suya inmesi beklenen ilk tekne olan Seadeck 6, hardtop/coupé karışımı bir tasarıma sahip olacak ve Ocak 2024’te Düsseldorf fuarında ilk kez tanıtılacak. Ardından eylül ayında Cannes fuarında yaklaşık 72 ft’lik bir Sportsfly tasarımı olan Seadeck 7 gelecek.

Tasarımın yüksek derecede doğal veya geri dönüştürülmüş malzemeler içereceği belirtiliyor. Serinin yenilikçi iç yerleşimi Milano merkezli Matteo Thun & Partners tarafından geliştirildi. karina.com.tr