Voltend 42

Voltend 42

Volant Yacht, proje ve mühendislik süreçlerini tamamlayarak üretime başladığı yeni modeli Voltend 42’yi duyurdu. Rahat ve güvenli bir seyir keyfi sunması hedeflenen yeni model Türkiye’de üretilen ilk Catamaran Tender modeli olarak dikkat çekiyor.

Deniz tutkunlarına yeni heyecanlar sunmak için tasarlanan 12,45 metre boyundaki Voltend 42, iyi planlanmış geniş oturma ve güneşlenme alanlarına ve özel banyoları olan iki kamaraya sahip. Çok amaçlı bir gezi teknesi olarak tasarlanan Voltend 42, yat tasarımcısı Baran Akalın imzası taşıyor. Model istendiğinde üstü açık “open”, yarı açık “hardtop” ve kapalı “cabin cruiser” versiyonuyla tercih edilebiliyor. Üstü açık “open” versiyonunda, istenildiğinde açılıp kapatılabilen bir tente yer alıyor. Bu versiyonda ayrıca tente yerine “hardtop” konularak yarı açık modele dönüştürebilme imkânı sağlanıyor.

Yarı açık “hardtop” versiyonda ise yan camlar ve arka salon girişi kapatılarak “cabin cruiser” versiyonu oluşturmak mümkün. Bu sayede belli bir süre kullandıktan sonra tercihinize ve ihtiyaçlarınıza göre teknenizi çok küçük eklenti veya çıkarımlarla farklı bir modele dönüştürebiliyorsunuz.

İstenilirse opsiyon olarak hardtop üzerinde 18m2’lik bir “solar panel” alanı sunulabiliyor ve teknedeki günlük elektrik ihtiyacı buradan karşılanabiliyor.
ISO standartlarında üretilen model, katamaran gövde yapısı sayesinde çok rahat hareket edebiliyor. Benzer teknelere kıyasla daha geniş ve daha denizci bir gövde yapısı bulunan yeni modelin konforlu ve güvenli bir seyir sunması amaçlanıyor. Kıç havuzluktaki güneşlenme alanları yukarı doğru açılarak her iki gövdedeki makine dairesine kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlanıyor.

Model, aynı zamanda güverte oturma grubu değiştirilerek günlük gezi teknesi ya da yolcu taşıma amaçlı da kullanılabiliyor. Gezi versiyonunda sancak gövdede bir kamara ve iskele gövdede mutfak, depolama alanı ve tuvalet olacak şekilde yerleşim planı düzenleniyor.

Voltend 42, içten takma (şaftlı), dıştan takma (outboard), kuyruklu (sterndrive) ve IPS gibi çok çeşitli makine seçenekleriyle donatılabiliyor. Yeni model tüm makine seçeneklerinin elektrikli versiyonlarına da uygun bir gövdeyle üretiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 12,45m (40ft 1in)
EN 4,50m (14ft 9in)
MAKİNELER Benzinli, dizel ya da elektrikli (içten takmalı,
dıştan takmalı, kuyruk tahrikli, IPS)
DEPLASMAN 8 ton
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM volantyachts.com