Balıkçı Tekneleri

Balıkçı Tekneleri

Ülkemizde her geçen gün sportif balıkçılığa olan ilgi artıyor. Bunu turnuva ve turnuvalara katılan tekne sayısındaki artıştan rahatça anlayabiliyoruz. Bu spora ilgi duyuyor ve bu deneyimi karadan yaşamak istiyorsanız olta ve olta takımınızın olması yeterli. Açıkdeniz balıkçılığı için ise bir tekne şart. Eğer gezi teknenizle sportif balıkçılık yapmayı planlıyorsanız birkaç değişiklik ile teknenizi avlanmaya uygun hale getirebilirsiniz. Yeni bir tekne almayı düşünüyorsanız tekne üreticileri sportif balıkçılığa uygun ürettikleri donanımlı tekneleriyle çok çeşitli çözümler sunuyor. Bu ay balık sezonunun açılmasıyla bu sezon denizlerde boy gösterecek değişik tip ve boyuttaki balıkçı teknelerini inceliyoruz.

Hazırlayan: Kadir Pirasoğlu

Targa Tarfish 820 - Marina Deniz Araçları
Targa Tarfish 820 – Marina Deniz Araçları

TARGA TARFISH 820

8.90 metre boya sahip Tarfish 820, sportif balıkçılık için tasarlanmış bir model. Vakum infüzyon teknolojisiyle üretilen yayvan gövde yapısı tüm hava şartlarında güvenli bir seyir sağlıyor. Havuzlukta olta yuvaları ve bolca saklama alanı bulunuyor. Salona havuzluk veya yan güverte kapılarından giriş yapılabiliyor. Salonda karşılıklı çift kişilik oturma grubu ve bir misafir kamarası yer alıyor. Panoramik camlar dümen mahallinde görüş kolaylığı sağlıyor. 260 ila 370hp arası makinelerle donatılabilen Tarfish 820’nin, 330hp’lik makinelerle yapılan testlerde fabrika verilerine göre 30 knot seyir süratine, 39 knot maksimum sürate ulaşıyor.
Fiyatı: 137 bin 255 Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
İletişim: marina.com.tr

Mares 45ft Yacht Fish - Skiper.org
Mares 45ft Yacht Fish – Skiper.org

MARES 45 FT YACHT FISH

Yeni Zelandalı tersane Mares 1982 yılında beri 21 ilâ 91 feet arası motor katamaranlar üretiyor. 45 feet’lik Yacht Fish, tersanenin sportif balıkçılık için yüksek teknoloji reçine infüzyon ile hafif deplasman üretilen ve pod drive pervane sistemiyle donatılan ilk modeli. 13.59 metrelik tekne çift 480hp Cummins Zeus Drives makineyle donatılmış. Bir master ve bir misafir kamarasıyla sunulan Yacht Fish’te iki farklı salon-mutfak yerleşimi tercih edilebiliyor. Teknede livar, yem hazırlama konsolu, olta tutucu gibi sportif balıkçılık için gerekli tüm donanım bulunuyor.
Fiyatı: 1 milyon 25 bin Dolar (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
İletişim: skiper.org

Yazının devamı Ekim 2016 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.