Bavaria E40

Bavaria E40

Bavaria E40

Bavaria E40, seri üretim yapan tersane için radikal bir değişimi simgeliyor.

Motor seyrine yeni müşteriler çekmek üzere alan, konfor, yakıt verimliliği ve düşük satış fiyatı hedeflenmiş. Genelde kullanılan kayıcı gövde ve çift dizel makine yerine E40’ta tek makineyle donatılmış yepyeni bir yarı-kayıcı gövde kullanılıyor, ancak makine seçenekleri 15hp’den 300hp’ye kadar değişiyor. Bunlara dizel elektrik hibrit opsiyonu da dahil.

Merkeze yerleştirilen tek makine seçeneği geride tüm ene oturan bir kıç master ya da iki ufak çift kişilik kamara ve bunların ortak banyosu için yer bırakıyor. Genelde başta yer alan VIP kamaraya ek olarak bu kamaraların da bulunması, nispeten küçük bu 40ft teknenin üç düzgün çift kişilik kamarada altı kişiyi ağırlayabilmesi anlamına geliyor.

Yeni fikirler salonda da kendini gösteriyor, burada yemek bölümü ve mutfak ön pencerenin altına yerleştirilirken, dümen salonun gerisinde ortada yer alıyor. Buradan görüşün nasıl olacağını daha sonra göreceğiz ancak çepeçevre pencereler ve oldukça düşük seyir süratiyle zorluk çıkarmayacaktır; ikinci dümen ise flybridge’de yer alıyor.

Teknede hareket etmeyi kolaylaştırmak için güverte katı tek seviyede tutulmuş, dışarıda bolca alan ve havuzluğun büyük bir bölümünü kapsayan bir oturma grubu var. Gizli basamakları olan ve manüel olarak açılan yüzme platformu teknenin boyunu 40ft’te tutarak bağlama masrafını düşürüyor.
İletişim: bavariayat.com

Bavaria E40 - Salon
Bavaria E40 – Salon

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boy 12.29m (40ft 4in)
En 4.2m (13ft 8in)
Makine Tek Volvo Penta 150hp’den 300hp’ye kadar dizel

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.