Prestige 630

Prestige 630

Prestige 630 - Karina Yatçılık

Popüler 680’in arkasından gelen yeni Prestige 630; sunduğu yaşam alanları, stili ve fiyatıyla aynı başarıyı tekrarlamayı umuyor.

Barselona’daki Port Vell Marina gerek uzun süreli bağlamalarda, gerek birkaç günlük ziyaretlerde bir tekne için özel bir yerdir. Marina şehrin kalbindeki konumuyla hatırı sayılır bir kültür zenginliğine ve harika bir plaja sahip Barcelona’ya kolay erişim sağlıyor. Her şeye sahip bu şehrin tüm keyiflerini tattıktan sonra kendi teknenizin tanıdık konforuna dönmek özel bir duygu yaşatır. Şehir yakınlarında günlük seyirlere uygun rotalar bulunmasa da muhteşem Balear Adaları birkaç saatlik seyirle ulaşılabilir mesafede yer alır.

Barcelona ayrıca Avrupa’nın en büyüğü olmasa da bir tekne fuarına ev sahipliği yapar. Harika konumuyla dikkat çeken fuar tekrar canlandığı söylenen İspanyol piyasası için çok önemlidir. Prestige bunun farkında olmalı ki lansmanı eylül ayında Cannes’da yapılan 630 da dahil pek çok modeliyle katılmaya karar vermiş. Fuar sonrasında tersane bizi yeni modelin Valencia seyrine katılmaya davet etti. Seyir toplam 220 millik bir mesafede yapılacak, bu nedenle gerçek gezi şartlarında detaylı bir test yapma olanağı sunuyor. Böyle bir seyirde, tekneyi sahibi gibi kullandığınızda çok daha fazla şey öğreniyorsunuz. Bu teknenin mürettebatı olmak nasıl bir şey, denizdeyken kuzine kullanımı nasıl, dümenler uzun süreler için konfor sağlıyor mu gibi sorulara yanıt bulabiliyorsunuz.

630, birkaç yıl için Prestige’in önemli bir kilometre taşı olan 620’nin yerini alıyor. Ancak, ne kadar başarılı olursa olsun güncelliğini yitiren model bir tazelemeye gerek duyuyordu. Yeni 630 yine Garroni Design’la ortak bir çalışmanın ürünü ve Stil Yacht serisindeki diğer iki model olan 680 ve 750 ile aynı çizgide. Aslında, neredeyse aynı gövde camları ve benzer zarif radar arkları nedeniyle uzaktan bakıldığında 630 ile 680 arasında önemli bir fark görünmüyor.

Prestige 630 - Salon

İç mekanlar

En belirgin değişiklikler iç mekanlarda olmuş. Bunlar arasında VIP kamarasında daha çok hacim sağlamak için yapılan düzenleme, kuzinede 20cm’lik genişleme, havuzluğa açılan üstten menteşeli cam, açık renk ahşaplarla sade ve açılı mobilyalarla düzenlenen çok daha modern iç dekor sayılabilir. Modern tasarıma karşı değiliz, ancak bazı çok keskin kenarlı objeler bu güncellemenin içine sızmış. Mobilyalar yanında, yumuşak eğriler yerine keskin kenarları olan bazı tutamaklar da göze çarpıyor. Prestige bu konuda eksikliklerini kabul ediyor, mobilyalarda değişiklikler beklemesek de tutamakların daha kullanıcı dostu olabilmeleri için planları var. 620, salondan master kamaraya özel girişi olmayan tek modeldi; bu özellik yeni modelde de yerini alıyor. Daha önce görmüş olsak da (ve başka markalar da taklit edilse de) bu tasarım beğeni kazanmaya ve tekne sahibi için mahremiyet hissini güçlendirmeye devam ediyor. Özellikle salonun sancak tarafından aşağı inen merdivenler böyle mükemmel bir mekana ulaştığında… Prestige gövde içinde mümkün olduğu kadar aşağı inmiş ve kamaranın her yerinde inanılmaz bir tavan yüksekliği -üstelik zeminlerde kot farkı kullanmadan- yaratmayı başarmış.

Mekan çok etkileyici, kamara doğal ışık ve saklama yerleri gibi önemli temel özellikleri barındırıyor. Kamaraya ait banyonun yüksek tavanları ilave bir bonus.

Yazının devamı Şubat 2017 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.