Capelli Tempest BR 65

Capelli Tempest BR 65

Capelli Tempest BR 65

Küçük ama hızlı ve güvenli bir RIB arayışındaysanız Capelli’nin yeni modeli Tempest BR 65 tam size göre.

YAZI: Kadir Pirasoğlu

İtalyan tersane Cantieri Capelli, kurulduğu 1974 yılından bu yana küçük ve orta boy RIB’lerin dünyadaki önemli üreticilerinden biri haline geldi. Günümüzde dört metreden 15 metreye kadar ürettiği, kaliteli ve kullanışlı modelleri; gezi, su sporları, lojistik ve megayat servis botu gibi çok farklı amaçlarla kullanılıyor.
Tempest BR 65, tersanenin 2019 yılında piyasaya sunduğu gezi ve günlük kullanım için tasarladığı bir model. Günümüz trendlerine uygun olarak geliştirilen RIB; sportif görünüşü, kullanışlı havuzluğu ve aerodinamik tasarımıyla dikkat çekiyor.

KULLANIŞLI HAVUZLUK

6.5 metre boya ve 2.52 metre ene sahip Tempest BR 65’in 10 kişilik misafir kapasitesi bulunuyor. Sportif hatlara sahip teknenin havuzluğunda, kıç tarafta bordadan bordaya tüm eni kullanan, üç kişilik oturma grubu ve istenildiğinde yerinden çıkarılabilen bir yemek masasıyla mini-buzdolabı yer alıyor. Oturma grubunun alt kısmı günlük eşyalarınızı saklayabileceğiniz geniş bir depolama alanı olarak ayrılmış. Havuzluğun ön tarafında sancağa dümen mahalli, iskele tarafaysa iki yönlü misafir koltuğu konumlandırılmış.
Havuzluk içerisinde mevcut alanı çok iyi kullanan Capelli, bir takım akılcı çözümlerle misafirlerin daha rahat hareket edebilmesini ve sosyalleşebilmesini sağlıyor. Bu doğrultuda dümen mahallindeki kaptan koltuğu 180 derece dönebilirken iskeledeki misafir koltuğunun da sırtlığı her iki yöne oturulabilecek şekilde düzenlenmiş. İstenirse buzdolabının olduğu bölüme ek minder koyularak burası geniş bir güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor.

Sert tabanlı modelin tüpleri sağlam ve dayanıklı Orca Neoprene Hypalon 1670 dtex kumaştan imal edilmiş. Güvenlik için tüpler üzerinde bolca tutamaca yer verilmiş. Havuzluğun ön tarafını çevreleyen cam, seyirde hem gelen rüzgârı hem de kötü hava şartlarında oluşacak serpintiyi kesiyor.

Capelli Tempest BR 65 ilk izlenim yazının devamını Mart 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.

Mart sayımıza Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..