Custom Line Navetta 30

Custom Line Navetta 30

Custom Line’ın sınırlı alanlara çok şey sığdırmayı bilen bir marka olduğunu biliyorduk ancak Anconalı tersane yeni modeliyle bu becerilerini bambaşka bir seviyeye taşımış görünüyor. Kendine güvenen, dik, ciddi profiliyle tekne 120ft bir tekneymiş izlenimi uyandırıyor, oysa yalnızca 93ft boya sahip. Custom Line Navetta 30‘da tasarımcılar da içeri girdiğinizde broşürde yazandan daha büyük bir teknede olduğunuzu hissetmeniz için çaba göstermiş.

Teknedeki en önemli unsur alan: 200 grostonluk iç hacmi gözünüzde canlandırmak güç, ancak aşağıda baştaki beş kişilik mürettebat kamarasının yanı sıra dört banyolu kamara ve güverte katında tüm ene oturan master kamara içeride ne kadar alan olduğuna dair size bir fikir verecektir.

Custom Line Navetta 30 - Salon Yerleşimi
Daha ufak olan üst güverte direkt olarak açık havadaki yemek masasına uzanıyor.

 

Güverte katındaki dek salon ile yukarıdaki ufak salon arasında pek fark yok; her ikisi de zaman geçirmek için çok keyifli gözüküyor, özellikle de üst salon hemen gerisindeki açık havadaki masa ve oturma grubuyla kesintisiz bir biçimde birleşiyor. Bu bölüm iskele taraftaki yükseltilmiş bir yan güverteyle, güzel mobilyalarla donatılmış baş güverteye bağlanıyor. Garaj 4m bir Williams alabiliyor. Açıkçası, bu sürat yapmak üzere tasarlanmış bir tekne değil, bu da tersanenin mantıklı makine seçimlerinden görülebiliyor.

En büyük makinelerin tekneye 15 knot sürat sağlayacağı belirtiliyor ancak bu seçenek biraz maliyetli. En ufak, altı silindirlik MAN makinelerle tekne 12 knot gövde süratiyle, sessiz ve ekonomik seyir yapacaktır. Makine dairesinin dışında seçenekler oldukça sınırlı. İç dekoratörler mucizeler yaratmışlar ve tersane de iç yaşam alanlarını pazarın onaylayacağını tahmin ediyor. Görünüşe göre tahminlerinde yanılmayacaklar.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAM BOY 28.4m (93ft 3in)
EN 7.3m (24ft 0in)
MAKİNE Çift MAN ya da Caterpillar 800hp–1200hp
MAKSİMUM SÜRAT 15 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM: denturyat.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.