Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası’nın bu yıl 8’incisi düzenlenecek

Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası’nın bu yıl 8’incisi düzenlenecek

Sadece kadınların yarıştığı ilk yelken organizasyonu olan Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası‘nın bu yıl 8’incisi 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde ve İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü (İAYYK) iş birliğinde gerçekleştirilecek. Şimdiye kadar 700’den fazla kadın yelkenci ile 50’yi aşkın kurumun yarıştığı Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası’nda bir kez daha ekipler Fenerbahçe – Adalar – Caddebostan parkurunda yelken açacaklar. Kupa katılımcıları bu yıla özel olarak Cumhuriyetin 100. Yılı vesilesiyle 25 Ekim’de düzenlenecek Deniz Kızı Cumhuriyet Kupası’na da katılma fırsatına sahip olacaklar.

Kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırmayı; takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele etme ve doğayla bütünleşme yeteneğini geliştirmeyi, kadın duyarlılığı ve sosyal sorumluluk bilincini yansıtmayı hedefleyen Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası’na kurumsal, bireysel ve üniversite kadın yelken takımlarıyla birlikte uluslararası kadın yelken takımları da katılabiliyor.

“İyiliğe Yelken Açıyoruz” sloganıyla her yıl kadın ve çocuklara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kuruluşunu destekleyen Kupa kapsamında bu sene, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmelerine destek olan ve deprem bölgesinde kadınlara yönelik çalışmalar gerçekleştiren Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ’na katkı sağlanacak.

Detaylı bilgi ve katılım için –> denizkiziyelkenkupasi.com