Duo Challenge4seas için 11 kadın aday başvurdu

Duo Challenge4seas için 11 kadın aday başvurdu

2022’de Türkiye Turu Rekoru’nu bu sefer yanında kadın bir yelkenciyle kırmak üzere hazırlıklara başlayan Tolga Pamir, “Duo Challenge4seas” isimli projede ona eşlik edecek aday için başvuruları topluyor. Şimdiye kadar 11 kadın adayın başvurduğu rekor denemesi için son başvuru tarihi 31 Aralık 2021.

Tolga E. Pamir, 2022 yılında Türkiye Turu Rekoru referans zamanlamasını tekrar kırmak üzere hazırlık yapıyor. Tolga Pamir, “Duo Challenge4seas” adını verdiği Türkiye Turu Rekoru’nda, bu sefer yanında bir kadın yelkenciyle birlikte “dört denize meydan okumak için” çalışmalara başladı. Şu ana kadar 11 kadın adayın başvurduğu projede hedef, Açık Deniz Yelken Sporu’nda cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek.

Duo Challenge4seas
Duo Challenge4seas için 11 kadın yelkenci başvurdu.

Tolga Pamir, ilk Türkiye Turu Rekoru’nu yelken sporunun açık deniz branşının gelişimi, uygulaması, ülkemizi çevreleyen dört denizin uluslararası platformlarda daha iyi tanıtılması ve yelken sporuna ilginin artması amacıyla Türkiye Yelken Federasyonu’nun onayı doğrultusunda 2021’de gerçekleştirdi.

Rekor denemesi kapsamında Pamir, tek başına, sadece yelken ve rüzgar gücünü kullanarak Hopa Limanı ile İskenderun Limanı arasındaki parkuru dışarıdan hiçbir yardım almadan tamamlayan ilk sporcu oldu. Bin 500 deniz milini 16 gün 16 saat 27 dakika 31 saniyede karaya hiç ayak basmadan tamamlayan Pamir, şimdi aynı parkur için 2022’ye hazırlanıyor.

“Duo Challenge4seas” isimli Türkiye Turu Rekoru için Tolga E. Pamir, projeye destek verecek sponsorlarla birlikte 31 Aralık 2021’e kadar kendisine eşlik edecek kadın yelkenciyi seçecek. Adayın seçilmesinin ardından hızlı bir hazırlık ve antrenman dönemine girecek olan ikili, doğru koşullar yerine geldikten ve adayın Açık Deniz Yelken Sporu’nun incelikleri ve gereklilikleri konusunda alacağı eğitimden sonra rekor denemesi için Artvin’in Hopa Limanı’na doğru yola çıkacak.

Adaylar, 31 Aralık 2021’e kadar aşağıdaki e-mail ve sosyal medya hesapları üzerinden “Duo Challenge4seas” için başvuruda bulunabiliyor. e-mail: et_pamir@yahoo.com, Instagram: @tolgapamir, Facebook: @tolgapamir, Twitter: @et_pamir

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.